Rum Basını: Hristofyas, New York Zirvesinin Ertelenmesini İstiyor - Son Dakika

Rum Basını: Hristofyas, New York Zirvesinin Ertelenmesini İstiyor

05.01.2012 14:44
Rum Basını: Hristofyas, New York Zirvesinin Ertelenmesini İstiyor, System.String[]

Rum lider Dimitris Hristofyas'ın, Greentree zirvesinin ertelenmesi için talepte bulunduğunu öne sürüldü.

Rum lider Dimitris Hristofyas'ın, Greentree zirvesinin ertelenmesi için talepte bulunduğunu öne sürüldü. Rum basını, Hristofyas'ın, dolaylı ancak net şekilde "Bu şartlar altında, Mülkiyet ve Toprak başlıklarının özlü müzakeresine zaman tanınması için Greentree'deki yeni üçlü görüşmenin ertelenmesi gerekir" dediğini yazdı.

İddiaya göre Hristofyas, Ada'daki müzakerelerde ilerleme sağlanmadan BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'la bir araya gelinmesinde fayda görmediğini ifade etti. Bunun sebebi olarak ise "Kıbrıs Türk tarafının harita üzerinde ve somut rakamlarla müzakere etmeyi ısrarla reddetmesi" gösterildi. Kıbrıs Türk tarafının önceki görüş birliklerinden caydığı için Yönetim başlığında da ilerleme olmadığı iddia edildi.

Rum Basını: Hristofyas, New York Zirvesinin Ertelenmesini İstiyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Rum Basını: Hristofyas, New York Zirvesinin Ertelenmesini İstiyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Yenikapı-Hacıosman metrosunda yolcular, saat 19.23'te ayağa kalkarak İstiklal Marşı'nı okudu Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici