Rum Politikacılar, Rüşvet Almadan İş Yapmıyor - Son Dakika

Rum Politikacılar, Rüşvet Almadan İş Yapmıyor

12.01.2012 14:46
Rum Politikacılar, Rüşvet Almadan İş Yapmıyor, System.String[]

Güney Rum kesiminde yapılan yozlaşma, çürüme ve rüşvet seviyesine ilişkin bir araştırma, ekonomik krize bağlı olarak yozlaşmanın çok yüksek olduğunu gösterdi.

Güney Rum kesiminde yapılan yozlaşma, çürüme ve rüşvet seviyesine ilişkin bir araştırma, ekonomik krize bağlı olarak yozlaşmanın çok yüksek olduğunu gösterdi. Katılımcıların yüzde 86'sı, yozlaşmayı en önemli problem gördüğünü ifade etti.

Kıbrıs Teknoloji Üniversitesi ve STK "Kıbrıs-Şeffaflık" kurumları adına öğretim görevlisi Mariya Kramvia-Kapardi tarafından yapılan bir araştırma, Rum kesiminin en önemli probleminin yozlaşma ve yetkilerin kişisel çıkarlar için kullanılması olduğunu ortaya koydu.

Araştırmaya göre katılımcıların büyük çoğunluğu (yüzde 86) en büyük sorunun yolsuzluk olduğunu ifade ediyor. Yüzde 79'u ise ekonomik krizin derinleşmesiyle birlikte bu probleminin artış göstereceğine inanıyor.

Katılımcıların yüzde 93'ü "rüşvet ve yetkisini kişisel çıkarları için kullananların" özellikle politikacılar arasında görüldüğünü belirtti. Bürokratların ihalelere müdahalesi ve polisin rüşvet alması da halkın yüzde 90'dan fazlasının şikayetçi olduğu konulardan.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Rum Politikacılar, Rüşvet Almadan İş Yapmıyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Macron sayın cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz Son Dakika: Türkiye'de 27 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 76 kişi vefat etti, 2209 yeni vaka tespit edildi Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın Sert tedbirler geri mi dönüyor? Ateş Kara, yarınki Bilim Kurulu toplantısını işaret etti Koronavirüse yakalanan Eser Yenenler'den haber var