Rümeysa'ya tam not - Son Dakika

Rümeysa'ya tam not

06.09.2020 10:54
Rümeysa'ya tam not, System.String[]

Sözü ve müziği Sezen Aksu imzalı ilk çalışması "Yansın İstanbul" ile beğeni toplayan Rümeysa, dört yıl aranın ardından "Dünya Telaşı" isimli yepyeni şarkısını Sony Music Türkiye etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Müzik öğretmenliği yaparken katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında Sezen Aksu'nun dikkatini çeken ve sonrasında beş yıl boyunca stüdyo ve sahne çalışmalarında Aksu'nun vokalistliğini yapan Rümeysa'nın "Dünya Telaşı" şarkısı Sezen Aksu'dan da tam not aldı. Ayla Çelik'in müzik prodüktörlüğünü üstlendiği, sözü ve müziği Rümeysa'ya ait olan şarkının aranjesinde ise Serkan Ölçer'in imzası bulunuyor.& ;

"ARTIK KENDİ KANATLARIMLA UÇUYORUM"!..

"Uzun yıllar stüdyo ve sahne çalışmalarında Sezen Aksu ile olmak ve Türkiye'nin en iyi bestecileriyle çalışmak bana çok şey kattı. Kendi bestecilik sürecimde ise beni geliştiren kişi Ayla Çelik oldu. Artık kendi kanatlarımla uçuyorum. Yalnız şarkıcı olarak değil, bestelerimle de varım." diyen Rümeysa, "Dünya Telaşı"nın video klibiyle de iddiasını ortaya koyuyor. Görsel zenginliği kadar, Rümeysa'nın dansları ve kostümleriyle de öne çıkan klip, Fatih Ahmet Kaya yönetmenliğinde Netaş Stüdyoları'nda çekildi. Elektrik-akustik gitarda Serkan Ölçer'in imzası bulunan "Dünya Telaşı"nın kayıtları Serkan Ölçer- Ozan Çolakoğlu Studio'da gerçekleşti. Şarkının mixi Serkan Ölçer-Emre Kıral'a, masteringi ise Emre Kıral'a ait. "Dünya Telaşı"nın tüm imaj fotoğraflarında Metin Kuşçu, kapak tasarımında ise Galip Aksular'ın imzası bulunuyor. Rümeysa, "Dünya Telaşı" şarkısı ve video klibi, 4 Eylül Cuma günü Sony Music Türkiye etiketiyle tüm müzik platformlarda yayında!..

Rümeysa kimdir?

1986 İzmir doğumlu olan Rümeysa; ilk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladıktan sonra, Gazi Üniversitesi Teknolojı ve Tasarım Öğretmenliğini, eş zamanlı olarak da Ankara TRT Gençlik Korusu ve Kültür Bakanlığı Gençlik Korosu sınavlarını kazandı. Devlet korolarında 4 yıl boyunca Klasik Türk Müziği repertuvarı ve nazariyat dersleri alan Rümeysa; müzik eğitmenliği ve koro şefliği yapmaya da hak kazandı. Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimlerinde yüksek lisans çalışmalarına devem eden Rümeysa, 2011 yılında katıldığı O Ses Türkiye yarışmasıyla Sezen Aksu'nun dikkatini çekti ve yaklaşık 5 yıl boyunca stüdyo ve sahne çalışmalarında Sezen Aksu'nun vokalistliğini yaptı. 2016 yılında sözü ve bestesi Sezen Aksu'ya ait "Yansın İstanbul" adlı ilk çalışmasını dinleyicileriyle buluşturdu. Profesyonel müzik hayatının yanı sıra İstanbul'da bir lisede müzik öğretmenliği yapmakta olan Rümeysa, Ayla Çelik prodüktörlüğündeki "Dünya Telaşı" isimli yeni single çalışmasını Sony Music etiketiyle yayımlıyor.

Rümeysa'ya tam not

Kaynak: Snob Magazin

Son Dakika Magazin Rümeysa'ya tam not - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Maske takmaları yönünde uyarılan şahıslar, polise taşla saldırdı Doğa yürüyüşçüsü, 45 dakikalık 'ölüm'den sonra hayata döndürüldü Damla Ersubaşı, yeniden çekilecek 'Sihirli Annem' dizisiyle ilgili iddiaları yalanladı: Eski kadrodan kimse yok Nihal Yalçın'dan Öykü Karayel'in oyunculuğunu övenlere tepki: Bazı konularda cehaletinizi görüyorum Tatil yapmaktan bıkmayan Şeyma Subaşı, jakuzili videosunu paylaştı Bilim Kurulu'nda konuşulanlar sızdı! Sokağa çıkma dahil 4 kısıtlama gündemde Ünlü türkücü Onur Şan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine katılıyor Son Dakika: Emniyet, Kur'an-ı Kerim'e hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey hakkında yasal işlem başlattı