Son Dakika Haberleri: Rus Hackerlar Sizi de İzletiyor Olabilir

Rus Hackerlar Sizi de İzletiyor Olabilir

4 yıl önce

Rus hackerlar aralarında Türkiye'nin de olduğu dünyadaki birçok yeri canlı olarak izletiyor.

Rus Hackerlar Sizi de İzletiyor Olabilir, System.String[]
Emre Çetinkaya - -

Eğer siz de bir web kamerası, bebek monitörü veya ev güvenlik kamerasına sahipseniz siz de başkaları tarafından izleniyor olabilirsiniz. BBC'nin yapmış olduğu habere göre Rus hackerlar aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok bölgede yer alan kişisel kamerayı ele geçirdi. Rus hackerlar ayrıca kameralardaki görüntüleri de bir internet sitesi aracılığıyla tüm dünyayla paylaşıyorlar.


Rus hackerların bu kameraları kendi kontrollerine almalarının ise çok zor olmadığı söyleniyor. Belirtilene göre bir çok kamerada, başlangıçta var olan güvenlik şifresi dahi değiştirilmiyor. Bu da bu kameraları kolay hedef haline getiriyor.


Sitede yazana göre, gerçek zamanda online olarak ülke, kent ya da kategori seçerek dünya turu yapma fırsatı veriliyor. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden 170 adet kameranın yer aldığı listede, 4.591 tane ile en çok İngiltere'den kamera yer alıyor. Ayrıca listede İngiltere'den sonra Fransa (2.058 adet) ve Hollanda (1.576 adet) geliyor.

Emre Çetinkaya - Teknokulis : http://www.teknokulis.comBaraj Önünde Sıkışan Balıklar Havasızlıktan Telef Oluyor Zabıta Ekipleri, Kaşar Peynir Deposundaki Süt Tanklarında Sinekleri Görünce Gözlerine İnanamadı

Başkan Erdoğan, Balkon Konuşmasına Kolunda İki Saatle Çıkmış