Rus Hemşire İslamiyeti Seçti - Son Dakika

Rus Hemşire İslamiyeti Seçti

05.01.2012 13:00
Rus Hemşire İslamiyeti Seçti, System.String[]

Antalya'da tanıştığı Türk gençle 1 yıl önce evlenen giren Rus hemşire Adana'nın Kozan ilçesinde Müftülük'te düzenlenen törenle Müslüman oldu.

Antalya'da tanıştığı Türk gençle 1 yıl önce evlenen giren Rus hemşire Adana'nın Kozan ilçesinde Müftülük'te düzenlenen törenle Müslüman oldu.

Kozan Müftülüğü'nde düzenlenen törende, din görevlileri Yusuf Kaplan ve Mehmet Eroğlu'nun şahitliğinde Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Andzhelina Öztürk'e (31), müftü Feramuz Beydoğan tarafından "Diyanet İşleri Başkanlığı İhdida Belgesi" verildi.

Müftü Beydoğan, Moskova doğumlu olan Andzhelina Öztürk'e, Müslüman olmadan önce İslam'ın emir ve yasaklarını bir kez daha hatırlattıklarını belirterek,

"Bugün dünyada ve Avrupa'da, her yerde özellikle gençler İslam'a giriyor. Dünyanın her tarafında İslam'a büyük bir teveccüh var. Çünkü İslam dini insana dünya ve ahiret mutluluğu getiriyor. Ölümün yokluk olmadığını, Allah'a kavuşmak olduğunu, cennetin olduğunu müjdeliyor. Bu hanım da araştırmış, kendi iradesi ile İslam'ı seçmiştir. Bin 100 yıl İslam'ın bayraktarlığını yapan bir millet olarak, bizler de bunun mutluluğunu yaşamaktayız" dedi.

Andzhelina Öztürk ise Müslüman olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, İslam'ı Türkiye'de bulunduğu süre içinde ezan seslerinden etkilenerek araştırdığını, kadına gerçek hakkının, son din olan İslam'da verildiğini anladığı için kendi isteği ile Müslüman olduğunu söyledi.

Andzhelina'nın kocası Ali Öztürk ise eşinin Rusya'da hemşire ve güzellik uzmanı olarak çalıştığını, 2,5 yıl önce ailesi ile tatil için geldiği Antalya'ya da tanıştıklarını ve 1 yıl önce evlendiklerini anlattı.

Hristiyan olan eşinin kendi isteği ile Müslüman olmasından mutlu olduğunu ifade eden Ali Öztürk, yasal süreç tamamlandığında Andzhelina'nın Melek ismini kullanacağını, karısının kendisine ait olan spor salonunda plates ve yoga dersleri verdiğini kaydetti.

Müftü Feramuz Beydoğan, tören sonunda Andzhelina Öztürk'e Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kuran-ı Kerim Meali, İlmihal ve Hz Peygamber'in hayatını anlatan çeşitli kitaplar hediye ederek, evli çifte çeşitli tavsiyelerde bulundu.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Rus Hemşire İslamiyeti Seçti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adama düğün yaptı Doğum sırasında kafası kopan bebeğin vücudu anne rahminde kaldı Kılıçdaroğlu parti grubunda Bahçeli'ye teşekkür etti: İktidarın rezilliği bundan iyi anlatılamazdı Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Kanlar içinde yere yığıldı! Yaşlı adamın feci şekilde hayatını kaybettiği kaza kamerada Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi