Son Dakika Haberleri: Rus Uçak Filosu Venezuela'ya Geldi

Rus Uçak Filosu Venezuela'ya Geldi

10 ay önce

- Rus uçak filosu Venezuela'ya geldiKARAKAS - Rusya Hava Kuvvetlerine ait nükleer bomba kapasiteli iki Tu-160 stratejik bombardıman uçağı askeri tatbikat kapsamında Venezuela'ya geldi.

Rus Uçak Filosu Venezuela'ya Geldi, System.String[]

- Rus uçak filosu Venezuela'ya geldi


KARAKAS - Rusya Hava Kuvvetlerine ait nükleer bomba kapasiteli iki Tu-160 stratejik bombardıman uçağı askeri tatbikat kapsamında Venezuela'ya geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Tu-160 stratejik bombardıman uçağının Venezuela'nın başkenti Karakas'ın Maiquetia Havalimanı'na indiğini duyurdu. Açıklamada, nükleer bomba kapasiteli iki Tu-160 model uçağın yanı sıra bir An-14 nakliye uçağı ve bir de Il-62 uzun menzilli yolcu uçağının havalimanına indiği aktarıldı. Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada, uçakların Atlas Okyanusu ile Barents Denizi ve Norveç ile Karayip denizleri üzerinden yapılan tatbikat kapsamında Venezuela'ya geldiği bilgisi verilirken, Venezuela'da ne kadar kalacakları açıklanmadı.

Rus uçakları havalimanında Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez tarafından karşılandı. Venezuela Cumhurbaşkanı Nicols Maduro geçen hafta Rusya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmiş, iki ülke arasında 6 milyar dolardan fazla yatırım anlaşması imzalanmıştı. Ayrıca iki ülke arasında silahların bakım ve onarımı için de bir sözleşme yapılmıştı.

Rus Uçak Filosu Venezuela'ya Geldi

Haber Yayın Tarihi: 11.12.2018 11:49 Kaynak: İHAArkasından tuvalet kağıdı sarkan kadının videosu olay oldu
"Nasıl çektirmek istersiniz?" sorusunu duyunca fotoğrafçıyı kurşuna dizdi ABD Başkanı Donald Trump: Erdoğan ile arkadaş olduk