Rus'un Oyunu" Filminin Galası Yapıldı - Son Dakika

Rus'un Oyunu" Filminin Galası Yapıldı

10.11.2016 18:08
Rus'un Oyunu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, yönetmenliğini ve senaristliğini Levent Özdemir'in üstlendiği "Rus'un Oyunu" filminin galasına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, yönetmenliğini ve senaristliğini Levent Özdemir'in üstlendiği "Rus'un Oyunu" filminin galasına katıldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, yarın vizyona girecek filmin galası, Akmerkez Cinema Pink'te gerçekleştirildi.

Galaya katılan Hüseyin Yayman, oyunda emeği geçen ekibi tebrik ederek, Türk sinemasını her zaman desteklediklerini belirtti.

Filmin Türkiye-Rusya ilişkilerine katkı sağlayacağını kaydeden Yayman, "Biz Levent Bey'in sinemasını, Türk sinemasında yeni bir dönemin başlangıcı olarak görüyoruz. Türkiye ile Rusya arasında pek çok inişli çıkışlı ilişki yaşandı. Bu filmle beraber Türk-Rus ilişkileri açısından yeni bir beyaz sayfa açılmış olacak." ifadelerini kullandı.

Yönetmen Özdemir, filmin hikayesini yıllar önce yazdığını aktararak, "Yıllar içinde karakterler kafamda daha da oturdu ve tam hayal ettiğim oyuncularla buluşunca filmin çekimleri tamamlandı. Fırat Tanış ile ilk tanıştığımda bu rolü onun dışında kimsenin oynayamayacağına emindim. Filmi ilk izlediğimde ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kez daha anladım." değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncu kadrosunun tam kadro geldiği galaya Burak Hakkı, Seren Serengil, Ebru Akel, Nazan Şoray, Emel Müftüoğlu, Nazan Şoray da katıldı.

Çekimleri Hong Kong, Moskova ve İstanbul'da gerçekleşen filmde Fırat Tanış, Anastasiya Klyeva ve Leonid Kulagin, Nila Fırat, Murat Topalan, Orkun Öztürk, Gülce Dereli, Deniz İlhan ve Elif Naz Özdemir rol aldı.

Film, iş adamı Serhat Vasbi'nin bir ekip tarafından tuzağa düşürülüp, şantaja maruz kalması ve sonrasında gelişen olayları konu ediniyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Rus'un Oyunu' Filminin Galası Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Çılgın at kontrolden çıktı! Dünyaca ünlü meydanı birbirine kattı 10:55 Çılgın at kontrolden çıktı! Dünyaca ünlü meydanı birbirine kattı Sulama kanalına atlayıp intihar eden gençten geriye, 10:46 Sulama kanalına atlayıp intihar eden gençten geriye, "Eşyalarımı almayın" notu kaldı Kripto para piyasasına girmek isteyen Emrah, kendi coin'ini çıkaracak 10:23 Kripto para piyasasına girmek isteyen Emrah, kendi coin'ini çıkaracak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüse karşı önerdiği lezzetin dalından sofraya yolculuğu başladı 10:19 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüse karşı önerdiği lezzetin dalından sofraya yolculuğu başladı 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayıp intihar etti 10:17 18 yaşındaki genç Galata Kulesi'nden atlayıp intihar etti Sergen Yalçın, Acun Ilıcalı'ya Beşiktaş'ta devam etmeyeceğini söylemiş 10:09 Sergen Yalçın, Acun Ilıcalı'ya Beşiktaş'ta devam etmeyeceğini söylemiş
Milyarlarca dolar buhar oldu! Elon Musk'ın popülerleştirdiği Dogecoin'de sert düştü 10:02 Milyarlarca dolar buhar oldu! Elon Musk'ın popülerleştirdiği Dogecoin'de sert düştü Mine Tugay yine gündem oldu! 42 yaşında jakuziye girip poz verdi 09:39 Mine Tugay yine gündem oldu! 42 yaşında jakuziye girip poz verdi
Advertisement