Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti - Son Dakika

Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti

18.04.2021 22:19

Rusya ve Çekya arasındaki siyasi kriz büyümeye devam ediyor. Çekya'nın 2014'te meydana gelen bir patlamayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle 18 Rus diplomatı sınır dışı etmesinin ardından Rusya; 20 Çekyalı diplomatı sınır dışı ederek diplomatlara ülkeden ayrılmaları için 19 Nisan'a kadar süre verdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nden 20 diplomatın 'istenmeyen kişi' ilan edildiğini duyurdu.

Moskova yönetiminin, Çek diplomatlara Moskova'dan ayrılmaları için 19 Nisan'a kadar mühlet verdiği ifade edildi.

PRAG YÖNETİMİ 18 RUS DİPLOMATI SINIR DIŞI ETMİŞTİ

Çekya, 2014'te meydana gelen bir patlamayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle 18 Rus diplomatı sınır dışı etme kararı almıştı. Çekya Başbakanı Andrej Babiş, 18 Rus diplomatın Rusya istihbarat servisine çalıştığını ve 2014'te ülkenin Güney Moravya bölgesinde bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamayla ilişkisinin olduğu yönünde ciddi şüpheler olduğunu belirtmişti.

ÇEKYA BÜYÜKELÇİSİ BAKANLIĞA ÇAĞIRILDI

Moskova'daki Çekya Büyükelçisi, Rusya Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Çek makamlarının Rus diplomatları sınır dışı etme kararını kararlılıkla protesto ederek, karşı önlemlerin alınacağını duyurmuştu. Prag'ın eylemlerinde 'Amerikan izini görmemenin imkansız olduğunu' belirten bakanlık, Rus diplomatları sınır dışı etme kararının 2014'teki bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardında Rusya gizli servisinin olduğu yönündeki 'temelsiz ve uydurma bahanelerle' verildiğini ifade etmişti.

Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (3)
  • Kır zeki : Soğuk savaş ta bir arada olan Rusya ve yandaşlarını parçaladılar çekoslavakya Rusya Yugoslavya gibi Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Tarafsız : Hitler diktatördü ama Stalin ondan daha büyük ve barbar bir diktatördü ve Putin bugün onun modern versiyonunu tasvir ediyor... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Güzel oyuncu Tuvana Türkay aslında kimdir? Güzel oyuncu Tuvana Türkay aslında kimdir? ''Tatile gidiyoruz'' diyip, eşini hastaneye götüren adam böbreğini verdi ''Tatile gidiyoruz'' diyip, eşini hastaneye götüren adam böbreğini verdi Ceyda Düvenci ve eşi Bülent Şakrak'ın 'Aşk' pozu, takipçilerini ikiye ayırdı Ceyda Düvenci ve eşi Bülent Şakrak'ın 'Aşk' pozu, takipçilerini ikiye ayırdı Güvenlik görevlisi tekvandocu çıkınca kavga kısa sürdü Güvenlik görevlisi tekvandocu çıkınca kavga kısa sürdü Mescid-i Aksa'da kendilerini haklı göstermek isteyen işgalcilerin algı operasyonu görüntülendi Mescid-i Aksa'da kendilerini haklı göstermek isteyen işgalcilerin algı operasyonu görüntülendi Ford Otosan'da 'Çip krizi' sürüyor: Eskişehir'de üretim tarihleri öne çekildi, Kocaeli'nde üretime devam Ford Otosan'da 'Çip krizi' sürüyor: Eskişehir'de üretim tarihleri öne çekildi, Kocaeli'nde üretime devam İbrahim Tatlıses ve sevgilisi Gülçin Karakaya Bodrum'da görüntülendi İbrahim Tatlıses ve sevgilisi Gülçin Karakaya Bodrum'da görüntülendi Mandaların dereyle buluşması belgesel sahnelerini aratmadı! Mandaların dereyle buluşması belgesel sahnelerini aratmadı!
Advertisement