Rusya'da 4 Atlete Men Cezası - Son Dakika

Rusya'da 4 Atlete Men Cezası

4 yıl önce

Rusya Olimpiyat Komitesi, aralarında kadınlar 800 metrede Avrupa ikincisi Irina Maracheva'nın da olduğu 4 sporcuya atletizmden men cezası verdi.

Rusya'da 4 Atlete Men Cezası, System.String[]

Rusya Olimpiyat Komitesi, aralarında kadınlar 800 metrede Avrupa ikincisi Irina Maracheva'nın da olduğu 4 sporcuya atletizmden men cezası verdi.


Finlandiya'da düzenlenen 2012 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Maracheva ve yol yürüyüşünde Gençler Dünya Şampiyonası ikincisi Anna Lukyanova atletizmden iki yıl men edildi.


Orta mesafe koşucuları Maria Nikolaeva ve Elena Nikulina ise atletizmden 4 yıl süreyle uzaklaştırıldı.


Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) tarafından Alman televizyonlarında yer alan sistematik doping iddiasını soruşturmak için görevlendirilen bağımsız komisyonun, "Rusya'nın dopingi desteklediği" sonucuna vardığı raporunun açıklanması sonrası Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), Rusya Atletizm Federasyonunun üyeliğini askıya almış ve Rus atletleri geçici olarak müsabakalardan men etmişti. IAAF, gerekli adımlar atılmadığı takdirde Rus atletlerin müsabakalara katılımına izin verilmeyeceğini belirtmişti. IAAF ayrıca, 2016 Dünya Gençler Şampiyonası ve Dünya Takımlar Yürüyüş Şampiyonası ev sahipliklerinin Rusya'dan alındığını duyurmuştu.


WADA da Moskova Doping Kontrol Laboratuvarı'nın akreditasyonunu askıya almış, Rusya Dopingle Mücadele Ajansı'nın (RUSADA) faaliyetlerini sürdürmesinin uygun olmayacağını açıklamıştı.


IAAF Etik Kurulu ise IAAF'in pazarlama bölümünün eski yöneticisi Papa Massata Diack, eski ARAF Başkanı Valentin Balakhnichev ve eski Rus antrenör Alexey Melnikov'a ömür boyu, IAAF'in dopingle mücadele komisyonunun eski başkanı Gabriel Dolle'a ise 5 yıl men cezası vermişti.

Haber Yayın Tarihi: 25.01.2016 03:16 Kaynak: AA

YORUMLAR


Son Dakika

Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı
Deprem sonrası eline aldığı bıçakla 160 aracın lastiğini patlattı Elazığ'da deprem bölgesinden canlı yayın yapan muhabir, gözyaşlarına hakim olamadı

Son Dakika Haberleri