Rusya'da Gaz Patlaması, 4 Ölü - Son Dakika

Rusya'da Gaz Patlaması, 4 Ölü

31.12.2018 14:29
Rusya'da Gaz Patlaması, 4 Ölü, System.String[]

Rusya'da bulunan Çelyabinsk Oblastı'nda doğalgazdan kaynaklandığı düşünülen bir patlama sonucu bina yıkıldı.

Rusya'da bulunan Çelyabinsk Oblastı'nda doğalgazdan kaynaklandığı düşünülen bir patlama sonucu bina yıkıldı. 4 kişi yaşamını yitirirken 79 kişinin akıbeti bilinmiyor. Şehirde olağanüstü hal ilan edildi.

Çelyabinsk Oblastı Vali Yardımcısı Oleg Klimov, Moskova saatiyle 04: 00'da Magnitorsk Karl Marks Caddesi 16 numaradaki binanın yıkılması sonucunda yaşamını yitirenlerin sayısının dörde çıktığını bildirdi.

Klimov, yaptığı açıklamada, "Binada 110 kişi kayıtlı. 19 kişi tahliye edildi. Enkazın altından 3 kişi canlı olarak çıkartıldı, 4 kişinin ise cesedine ulaşıldı. 79 kişinin kaderi ise bilinmiyor. Enkazın altında olabilirler, evin dışında olabilirler" dedi.

Klimov, polis, şehir yönetimi ve yönetici şirketin kaza anında binada kaç kişi olduğunu belirlemeye çalıştıklarını söyledi.

Sağlık Bakanlığı, 12 kişinin sağlık kuruluşlarına başvurduğunu, biri çocuk olmak üzere dört kişinin hastaneye yatırıldığını belirtti. Şehirde olağanüstü hal ilan edildi. Ayrıca, Moskova'dan psikolog ve psikiyatristlerin olayda yaralananlara ve yakınlarına destek için bölgeye gitmekte oldukları belirtildi. Devlet Başkanı'nın talimatına göre, Sağlık Bakanı Veronika Skvortsova'da Magnitorsk'a gidiyor.

Vali Yardımcısı, doğalgaz patlamasının ikinci katta meydana geldiğini düşündüklerini kaydetti. Araştırma komitesi sözcüsü, Stevlana Petrenko bir adli bir soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

Bir televizyon kanalında konuşan Chelyabinsk bölgesi valisi Boris Dubrovsky, yetkililerin patlamadan etkilenen vatandaşların barınmaları için konut satın almayı gözden geçirdiklerini duyurdu. - Moskova

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Rusya'da Gaz Patlaması, 4 Ölü - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef'ten diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, gözyaşlarına boğuldu Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi F.Bahçe yöneticisi Alper Pirşen'den çok sert hakem tepkisi: Beşiktaş ve TFF bu eserinden utanmalı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar