Uçağın Kapağı Açıldı, Gökten Altın Külçeleri Yağdı - Son Dakika
BBC

Uçağın Kapağı Açıldı, Gökten Altın Külçeleri Yağdı

15.03.2018 14:41

Ülkenin kuzeydoğusundaki Yakutsk kentinden kalkan bir uçağın kargo kapağı kırıldı. Uçakta bulunan 200 külçe altın piste döküldü.

Rusya'nın kuzeydoğusundaki Yakutsk kentinden kalkan bir uçağın kargo kapağı kırıldı. 200 kadar altın ve gümüş külçesi piste döküldü. Külçelerin tamamının yoğun güvenlik önlemleri altında toplandığı açıklandı.

200 KÜLÇE PİSTE YAĞDI

Antonov 12 tipi uçakta kargo kapağının kırılması nedeniyle, birkaç tonluk yük kalkışın hemen ardından kargo bölümünden piste saçıldı. Her biri 20 kiloluk 200 kadar altın ve gümüş külçesi havadan piste yağmur gibi yağdı.

KARGO KAPAĞI KIRILDI

Yerel medyadaki haberlerde, "Yakutsk Havaalanı'ndan kalkan Nimbus Havayolu Şirketi'ne ait kargo uçağının sol kargo kapağı hava akımı nedeniyle kırıldı. Mürettebat uçağı Yakutsk'a geri indirmeye karar verdi" denildi.

Olay sonrası pistte yoğun güvenlik önlemleri alındı.

HEPSİ BULUNDU

Kargonun sahibi olduğu belirtilen Kanadalı maden şirketi, saçılan külçelerin tamamının bulunduğunu ve olayda kimsenin yaralanmadığını duyurdu.

Şirket düşen külçelerin altın ve gümüş alaşımı olduğunu açıkladıAlaşımın yüzde kaçının altın olduğu bilinmiyor.

Uçağın Kapağı Açıldı, Gökten Altın Külçeleri Yağdı

Son Dakika Dünya Uçağın Kapağı Açıldı, Gökten Altın Külçeleri Yağdı - Son Dakika Dünya

BBC
YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı