Son Dakika Haberleri: Rusya, Kuzey Kore'ye Karşı "Yüksek Askeri Hazırlık Rejimine" Geçti

Rusya, Kuzey Kore'ye Karşı "Yüksek Askeri Hazırlık Rejimine" Geçti

3 ay önce

Rusya'nın Uzak Doğu'daki birlikleri Kuzey Kore'deki durum sebebiyle yüksek askeri hazırlık rejimine çevrildi.

Eski Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı, Senatör Viktor Ozerov Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, füze savunma sistemlerinin bugünkü görevinin  Kuzey Kore'nin düşmanlarına saldırı düzenlemesi ve koordinatları şaşırması halinde  Rusya topraklarının güvenliğini sağlamak olduğunu belirtti.

S-300 VE S-400'LER İLK TEPKİYİ GÖSTERECEK

Bölgede Rus hava sahasının güvenliğini Hava Kuvvetleri Krasnoznamennaya ordusu ve füze savunma sistemi sağlıyor. Bu güçlü savunma kompleksi ülkeyi  Uzak Doğu'da tüm tehditlerden koruma potansiyeline sahip.  Kuzey Kore ile yakın mesafede bulunan Vladivostok'da 4 adet S-300PS ve 2 adet S-400 bulunuyor. İşte bu kompleksler  Kuzey Kore'nin füzesinin yanlış yere gitmesi halinde ilk tepki gösterenler olacak.

Ordu atağa doğudan karşılık vermeyi ve Pasifik Filosu'nu havadan tehditlerden korumayı ön görüyor.

"KUZEY KORE BİZİ FÜZE DENEMELERİ HAKKINDA UYARMIYOR"

Askeri uzman Mihail Hodarenok yaptığı açıklamada, " Uzak Doğu'da kıtalararası roketleri yakalamaya yönelik stratejik balistik füze savunma kompleksinin potansiyeli yok. Fakat S-300 ve S-400'ler orta menzilli füzeleri yakalayabilir. Bu askeri hedefi yerine getirmek için teknik imkanlara sahibiz.  Kuzey Kore bizi füze denemeleri hakkında uyarmıyor" dedi.

"KUZEY KORE VE  ABD'NİN KARŞILIKLI TEHDİTLERİ SİNİR HARBİNE DÖNÜŞTÜ"

Ayrıca, Hodarenok füze savunma sistemlerinin yüksek askeri hazırlık rejimine geçirilmesini söylemek için erken olduğunu belirterek, "Bu tür önlemler reel tehdit olması halinde alınıyorlar.  Kuzey Kore ve  ABD'nin karşılıklı tehditleri sinir harbine dönüştü" dedi.

PENTAGON, UZUN SÜRE ÖNCE KUZEY KORE'NİN SALDIRI MODELİNİ HESAPLADI

Uzman şu şekilde devam etti:

"Genelde yapılacak saldırı hakkında önceden bilgi verilmez. Önce vurulur, daha sonra bu açıklanır. Fakat, Pentagon uzun süre önce  Kuzey Kore'nin saldırı modelini hesapladı. Savaşın başlamama nedeni ise şu,  Amerika'nın  Güney Kore gibi önemli bir müttefiğini riske atmak istemiyor."


Sevgilisinin Ata Tecavüz Ettiğini Gören Kadın Onu Terk Etti CHP'li Vekil Aytun Çıray Partisinden İstifa Etti, Akşener'in Partisine Katılacağını Açıkladı
İstifa Eden Recep Altepe, Erdoğan'ın Asker Arkadaşı Çıktı