Son Dakika Haberleri: Rusya'dan Esad Rejimine Ait Uçağı Düşüren ABD'ye Uyarı: Hedef Olarak Göreceğiz

Rusya'dan Esad Rejimine Ait Uçağı Düşüren ABD'ye Uyarı: Hedef Olarak Göreceğiz

4 ay önce

ABD'nin Suriye'de Esad rejimine ait uçağı düşürmesinin ardından ABD ile Rusya arasındaki ilişkiler bir anda gerildi. Rusya, işbirliğini askıya aldığını açıkladı ve uyardı: Hedef olarak göreceğiz

Rusya Savunma Bakanlığı,  ABD ile  Suriye hava sahasında kurulan iletişimin askıya alındığını duyurdu.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise  ABD'nin dün  Suriye ordusuna ait bir uçağı vurmasını 'saldırgan bir eylem ve teröristlere yardım' olarak niteledi. Terör örgütü  PKK'nın  Suriye kolu YPG'nin çoğunluğunu oluşturduğu Demokratik  Suriye Güçleri (DSG),  Rakka'daki mevzilerinin  Suriye ordusu tarafından vurulmak istendiğini iddia ederek, bunun tekrar etmesi durumunda misilleme yapılacağını açıkladı.

"TERÖRİSTLERE YARDIM EDİYORLAR"

Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre Ryabkov " Suriye ordusunun vurulma olayını endişe ile karşıladık.  Suriye ordusuna yönelik bu doğrudan saldırı, tehlikeli bir gerginliğe götürecek bir adım.  Washington'ı gelecekte bu gibi yöntemleri kullanma konusunda dikkatli olması yönünde uyarıyoruz" ifadelerini kullandı.
Ryabkov şöyle devam etti: "Bu, saldırgan bir eylem ve uluslararası hukukun doğrudan ihlal edilmesinden başka bir şey değil. Bu, terörle mücadele eden bir politika izlediğini belirten  ABD'nin, kendisiyle savaşan teröristlere yaptığı bir yardım."

"HEDEF KABUL EDERİZ"

Rusya,  Suriye hava sahasında kazalara neden olmamak için kurulan iletişim kanallarını askıya aldığını açıklayarak, kendi uçaklarının faaliyet gösterdiği bölgede uçan diğer uçakları 'hedef' kabul edeceğini açıkladı.

MİSİLLEME YAPARIZ

Terör örgütü YPG'nin de içerisinde yer aldığı  ABD destekli DSG,  ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun  Rakka'da  Suriye ordusuna ait bir uçağı düşürmesi sonrasında bir açıklama yaptı. DSG Sözcüsü Telal Selo tarafından yapılan açıklamada,  Suriye ordusunun uçak, top ve tank kullanarak  Rakka'daki DSG mevzilerini vurma planları yaptığı kaydedildi. Sela ayrıca,  Suriye ordusımım saldırı düzenlemesi halinde misilleme yapacaklarını belirtti.


Bonzai İçen Şoför, Direksiyon Başında Kendinden Geçti Firuz Kanatlı'nın Tabutundaki Kabe Örtüsü, Dikkatlerden Kaçmadı
Bekir Bozdağ'dan Korkutan Açıklama: 2019'a Kadar Pek Çok Kirli Operasyona Şahit Olacağız