Rusya'dan Kırgızistan'a 16 Milyon Dolarlık Askeri Yardım - Son Dakika

Rusya'dan Kırgızistan'a 16 Milyon Dolarlık Askeri Yardım

18.01.2012 16:31
Rusya'dan Kırgızistan'a 16 Milyon Dolarlık Askeri Yardım, System.String[]

Rusya, Kırgız Milli İstihbarat Teşkilatı'na, sınır bölgelerinde kullanılmak üzere 16 milyon dolarlık askeri teçhizat yardımı yaptı.

Rusya, Kırgız Milli İstihbarat Teşkilatı'na, sınır bölgelerinde kullanılmak üzere 16 milyon dolarlık askeri teçhizat yardımı yaptı.

Yardımın, iki ülke arasında 1992'de imzalanan Dostluk Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Bişkek'teki Ala-Too Meydanı'nda düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev de katıldı. Rus Milli İstihbarat Teşkilatı Sınır Muhafız Servisi'nin Komutanı Vladimir Proniçev'den bilgi alan Atambayev, teslim edilen teçhizatı inceledi.

Atambayev yaptığı konuşmada, Rusya'nın, Kırgızistan için en önemli stratejik ortak olduğunu belirterek, "Rus hükümetinin, verdiği desteklerden dolayı iki ülke arasında siyasi, askeri alanda karşılıklı bir güven ortamı oluşmuştur" dedi.

Sınırların kontrol altında altında tutulmasının terörizm ve uyuşturucu kaçakçılığına karşı mücadelede büyük önem taşıdığını ifade eden Atambayev, "Ancak böyle bir ortak işbirliği neticesinde terörizm, uyuşturucu kaçakçılığı ve yasadışı göçle daha güçlü mücadele edebiliriz" diye konuştu.

16 milyonluk yardımın içinde 32 askeri araç, teknik malzemeler, askeri üniforma ve silahlar bulunuyor. - BİŞKEK

Rusya'dan Kırgızistan'a 16 Milyon Dolarlık Askeri Yardım

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Rusya'dan Kırgızistan'a 16 Milyon Dolarlık Askeri Yardım - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

24'ü futbolcu 34 korona vakası tespit edilen İzmir ekibi Altay'ın maçı ertelendi Koronavirüs salgınının başladığı tarihten bu yana Fransa'da, en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek