Son Dakika Haberleri: Rusya'dan Suriye'de "İnsani Ateşkes" Çağrılarına Olumsuz Yanıt

Rusya'dan Suriye'de "İnsani Ateşkes" Çağrılarına Olumsuz Yanıt

5 gün önce

BİRLEŞMİŞ Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, "Sahadaki durum ateşkes sağlanabileceğine inanmamıza müsaade etmiyor.

Rusya'dan Suriye'de
BİRLEŞMİŞ Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, "Sahadaki durum ateşkes sağlanabileceğine inanmamıza müsaade etmiyor." dedi.

BM Güvenlik Konseyindeki (BMGK) Suriye toplantısından sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Nebenzia, Suriye'de artan askeri gerginlik nedeniyle oluşabilecek bölgesel ve uluslararası krizi engellemek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi.

Suriye'de 30 günlük insani ateşkes çağrılarına ilişkin de değerlendirmede bulunan Nebenzia, "Suriye hükümetinin teröristlerle savaştığını" ileri sürerek, "Sahadaki durum ateşkes sağlanabileceğine inanmamıza müsaade etmiyor." ifadelerini kullandı.

Nebenzia, ateşkesin "bir gecede sağlanamayacağı" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan BMGK, İsveç ve Konsey'in şubat ayı dönem başkanı Kuveyt tarafından sunulan 30 günlük insani ateşkes talep eden bir tasarıyı değerlendiriyor.Rusya'dan Ankara ve Şam'a Afrin Çağrısı: Diyalog Yoluyla Çözülebilir Antalya'ya 2018'de 12 Milyon Turistin Gelmesi Bekleniyor

Filistin Lideri Abbas'tan BMGK'ya Kritik Çağrı: Bizi Tanıyın! Moskova'daki Türk Büyükelçiliğine Şüpheli Paket Gönderildi