Son Dakika Haberleri: Rusya'dan Suriye'de "İnsani Ateşkes" Çağrılarına Olumsuz Yanıt

Rusya'dan Suriye'de "İnsani Ateşkes" Çağrılarına Olumsuz Yanıt

4 ay önce

BİRLEŞMİŞ Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, "Sahadaki durum ateşkes sağlanabileceğine inanmamıza müsaade etmiyor.

Rusya'dan Suriye'de
BİRLEŞMİŞ Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, "Sahadaki durum ateşkes sağlanabileceğine inanmamıza müsaade etmiyor." dedi.

BM Güvenlik Konseyindeki (BMGK) Suriye toplantısından sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Nebenzia, Suriye'de artan askeri gerginlik nedeniyle oluşabilecek bölgesel ve uluslararası krizi engellemek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyledi.

Suriye'de 30 günlük insani ateşkes çağrılarına ilişkin de değerlendirmede bulunan Nebenzia, "Suriye hükümetinin teröristlerle savaştığını" ileri sürerek, "Sahadaki durum ateşkes sağlanabileceğine inanmamıza müsaade etmiyor." ifadelerini kullandı.

Nebenzia, ateşkesin "bir gecede sağlanamayacağı" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan BMGK, İsveç ve Konsey'in şubat ayı dönem başkanı Kuveyt tarafından sunulan 30 günlük insani ateşkes talep eden bir tasarıyı değerlendiriyor.Yayına Hazırlıksız Çıkan Pelin Çift'in 'Hastane' Gafını Erdoğan Affetmedi Sevgilisinin Çayına Gizlice Ertesi Gün Hapı Atan Doktor Hapsi Boyladı

Prof. Ahmet Maranki'den Kan Donduran 24 Haziran Sözleri: Belgrad Ormanı'na Gömdüklerimizi Çıkarır, Savaşırız