- Rusya'dan Ülkenin Kuzeyinde Balistik Füze Tatbikatı - Son Dakika

- Rusya'dan Ülkenin Kuzeyinde Balistik Füze Tatbikatı

19.11.2019 12:18

- Rusya'dan ülkenin kuzeyinde balistik füze tatbikatıMOSKOVA - Rus ordusu ülkenin kuzeyinde bulunan bölgede İskender-M balistik füzeleriyle tatbikat yaptı.

- Rusya'dan ülkenin kuzeyinde balistik füze tatbikatı

MOSKOVA - Rus ordusu ülkenin kuzeyinde bulunan bölgede İskender-M balistik füzeleriyle tatbikat yaptı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya'nın kuzeyinde bulunan Sverdlovsk bölgesi ormanlarında İskender-M kısa menzilli balistik füzelerle tatbikat yapıldığı belirtildi. Tatbikatın amacının kış şartlarında savaş haline hazırlıklı olabilmek, füzelerin kurulumunun belirlenen en kısa sürede tamamlanması, 200 kilometrelik alandaki tehditleri ve saldırıları yok etmek olduğu açıklandı. Yoğun kar yağışı altında hangarlarda bulunan İskender-M füze bataryaları çıkarılarak ormanlık alana götürüldü. Personelin çok hızlı davrandığı tatbikatta füzeler belirlenen noktalara yerleştirildikten sonra önceden belirlenen noktalara atışlar gerçekleştirildiği ve hedeflerin füzelerle yok edildiği ifade edildi. Rusya Savunma Bakanlığı ise tatbikat görüntülerinde balistik füzelerin yerleştirilme görüntülerine yer verirken fırlatma görüntülerini yayınlamadı.

Yüksek hareket ve manevra kabiliyetine sahip İskender-M taktik füzeleri, 500 kilometrelik menzildeki füze sistemleri, çok namlulu roketatarlar, topçu sistemleri, havalimanlarında konuşlanmış uçak ve helikopterler gibi küçük boyutlu hedefleri, ayrıca komuta ve iletişim merkezlerini imha etmeyi amaçlıyor.

- Rusya'dan Ülkenin Kuzeyinde Balistik Füze Tatbikatı
- Rusya'dan Ülkenin Kuzeyinde Balistik Füze Tatbikatı
- Rusya'dan Ülkenin Kuzeyinde Balistik Füze Tatbikatı
- Rusya'dan Ülkenin Kuzeyinde Balistik Füze Tatbikatı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel - Rusya'dan Ülkenin Kuzeyinde Balistik Füze Tatbikatı - Son Dakika


Son Dakika

Formula 1'de korkunç kaza! Romain Grosjean'ın aracı ikiye bölündü Manchester United'dan müthiş geri dönüş! Cavani takımını ipten aldı Babası sinir krizi geçirdi! 6'ncı kattan düşen 13 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Kadıköy'de bir gol daha! Meşin yuvarlak 3. kez ağlarla buluştu İbo Show'da duygusal anlar! Kibariye'nin 'Annem' yorumu, İbrahim Tatlıses'i ağlattı Cinnet getiren kayınpeder dehşet saçtı! Torunlarının gözü önünde gelinini vurup, intihar etti Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı Alişan ve Demet Akalın'ın Şanlıurfa'daki tedbirsiz ziyafeti tepki çekmişti! Belediye iddialara yanıt verdi