Rusya Komünist Partisi, Radikal Gruplarla Seçim Öncesi Güç Birliğine Gitti - Son Dakika

Rusya Komünist Partisi, Radikal Gruplarla Seçim Öncesi Güç Birliğine Gitti

18.01.2012 14:54
Rusya Komünist Partisi, Radikal Gruplarla Seçim Öncesi Güç Birliğine Gitti, System.String[]

Rusya Komünist Partisi 4 Mart'ta yapılacak devlet başkanlığı seçimleri öncesi radikal "Sol Cephe Hareketi" ile işbirliğine gitti.

Rusya Komünist Partisi 4 Mart'ta yapılacak devlet başkanlığı seçimleri öncesi radikal "Sol Cephe Hareketi" ile işbirliğine gitti. Komünist Parti lideri Genadi Zyuganov'un devlet başkanlığı adaylığını destekleyeceklerini kaydeden Sol Cephe Hareketi lideri Sergey Udaltsov, birlik çalışmasını "tarihi adım" olarak niteledi. Hedefte Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in üçüncü dönem Kremlin'e dönmesini engellemek var.

Zyuganov da başkan adaylığına destek karşılığında muhalefetin sokak gösterilerindeki taleplerine olumlu cevap verecek. Zyuganov başkan seçilmesi durumunda yıl sonundan önce parlamento seçimlerini yenileyecek, ve Rusya Merkez Seçim Kurulu Başkanı Vladimir Çurov'u görevden alacak. Komünist Parti seçim yasası ile ilgili de değişiklik sözü verdi.

Sol cephenin oylarını farklı adaylar çıkararak bölmesinin doğru olmadığını kaydeden Udaltsov, Putin'e en yakın rakip lider adayının Zyuganov olduğunu söyledi. VTsIOM'un son anketine göre Putin'e destek yüzde 45'i geçerken, Zyuganov'un başkan adaylığını seçmenin yüzde 10'u destekliyor. Muhalefet partilerinin tek umudu Rusya Başbakanı'nın ilk turda yüzde 50'yi bulamaması. Bu durumda Putin karşıtlarının ikinci sırada aday olması beklenen Zyuganov etrafında birleşeceği öngörülüyor.

Sol Cephe aktivistlerinden Aleksey Sahin Rus basınına yaptığı açıklamada Putin rejiminin şiddet dışı yöntemlerle değişmesinden yana olduklarını, iktidarın protestoculara karşı şiddet kullanmaması durumunda Rusya'nın kendi içinde çözüm bulabileceğini söyledi.

Rusya Komünist Partisi, Radikal Gruplarla Seçim Öncesi Güç Birliğine Gitti
Rusya Komünist Partisi, Radikal Gruplarla Seçim Öncesi Güç Birliğine Gitti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Rusya Komünist Partisi, Radikal Gruplarla Seçim Öncesi Güç Birliğine Gitti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Yeni Malatyaspor, Gençlerbirliği'ni geriden gelerek 2-1 mağlup etti Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Son Dakika! Cumhurbaşkanlığından Hollandalı siyasetçi Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Sistematik zorbalık bir ifade özgürlüğü meselesi değildir Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı