Rusya, Letonya'nın Moskova Büyükelçisi'nin ülkeyi terk etmesini istedi - Son Dakika

Rusya, Letonya'nın Moskova Büyükelçisi'nin ülkeyi terk etmesini istedi

27.01.2023 19:11
Rusya, Letonya'nın Moskova Büyükelçisi'nin ülkeyi terk etmesini istedi

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Letonya'nın Moskova Büyükelçisi'ne ülkeyi terk etmesi talebini iletti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Letonya'nın Moskova Büyükelçisi'ne ülkeyi terk etmesi talebini iletti.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Letonya'nın, Rusya ile diplomatik ilişkilerin seviyesini düşürme kararı aldığı anımsatıldı.

Letonya'nın bu kararı diğer Baltık ülkeleriyle "dayanışma" gerekçesiyle aldığı ve bu gerekçenin de Rusya tarafından kabul edilmediği vurgulanan açıklamada, söz konusu dayanışmanın Rusya'ya karşı ve ABD'nin yönlendirdiği düşmanca adımlar atma anlamına geldiği belirtildi.

Açıklamada, mevcut durumun tüm sorumluluğunun Letonya hükümetine ait olduğuna işaret edilerek, "Letonya'nın Moskova Büyükelçisi Maris Riekstins'e Rusya'yı 2 hafta içinde terk etmesi talebi iletildi. Letonyalı yetkililerin diplomatik ilişkilerin seviyesini düşürmeye yönelik kışkırtıcı hamlelerinin sonuçları olacaktır." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Putin, Rusya'nın yeni dış politika konseptini onayladıRusya kendisini Batı'nın düşmanı olarak görmüyor Putin, Rusya'nın yeni dış politika konseptini onayladıRusya kendisini Batı'nın düşmanı olarak görmüyor Rusya, Estonyalı diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etme kararı aldı Rusya, Estonyalı diplomatı 'istenmeyen kişi' ilan etme kararı aldı Rusya: Kuzey Akım hatlarındaki patlamalarla ilgili soruşturmaya ilişkin rapor isteyeceğiz Rusya: Kuzey Akım hatlarındaki patlamalarla ilgili soruşturmaya ilişkin rapor isteyeceğiz

Son Dakika Güncel Rusya, Letonya'nın Moskova Büyükelçisi'nin ülkeyi terk etmesini istedi - Son Dakika


Advertisement