Rusya'nın güneyi ile Kafkas bölgesindeki askeri birlikler ve filolar denetleniyor - Son Dakika

Rusya'nın güneyi ile Kafkas bölgesindeki askeri birlikler ve filolar denetleniyor

18.07.2020 15:57
Rusya'nın güneyi ile Kafkas bölgesindeki askeri birlikler ve filolar denetleniyor, System.String[]

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla ülkenin güneyi ile Kafkas bölgesindeki askeri birlik ve filolara yönelik denetimler yapılıyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla ülkenin güneyi ile Kafkas bölgesindeki askeri birlik ve filolara yönelik denetimler yapılıyor.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ülkenin Güney ve Batı askeri bölgesi ile bazı merkez ve Kuzey Pasifik filosunun hava ve deniz birliklerinin denetimi gerçekleştiriliyor.

Denetimler, Rus askeri birliklerinin ülkenin güneybatısında askeri güvenliği sağlama kabiliyetini ve "Kavkaz-2020 Tatbikatı"na hazırlığı ölçmek amacıyla yapılıyor.

Denetimler, 21 Temmuz'a kadar sürecek

Yaklaşık 150 bin asker, 26 bin askeri teçhizat, 414 hava aracı ve 106 savaş gemisinin yer aldığı denetimler kapsamında, 50 tatbikat düzenleniyor.

Sahadaki 35 ve Karadeniz ile Hazar Denizi'ndeki 17 tatbikat noktasında gerçekleştirilen denetimler, 21 Temmuz'a kadar sürecek.

Rusya'nın Güney Askeri Bölgesi, Adıgey, Dağıstan, İnguşetya, Kabardino-Balkarya, Kalmık, Karaçay-Çerkesya, Kuzey Osetya, Çeçenistan, Krasnodar, Stavropol, Astrahan, Volgograd, Rostov bölgelerini kapsıyor.

Rusya'nın yasa dışı ilhak ettiği Kırım ve Sivastopol'da askeri birlikleri bulunuyor.

Ayrıca Rusya'ya ait Güney Osetya, Abhazya ve Ermenistan'da da 3 askeri üs mevcut.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Rusya'nın güneyi ile Kafkas bölgesindeki askeri birlikler ve filolar denetleniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Deniz Akkaya, iç çamaşırlı yatak pozlarıyla sosyal medyayı salladı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! 6 kentimizde kuvvetli yağış, 4 bölgede de fırtına bekleniyor Erkek arkadaşı, 16 yaşındaki kız çocuğunu istismar etti! Mide bulandıran olay karnı büyüyünce ortaya çıktı Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti