Rusya'nın Türkiye kararı kendi ülkesini de vurdu: Kayıp 5 milyar ruble - Son Dakika

Rusya'nın Türkiye kararı kendi ülkesini de vurdu: Kayıp 5 milyar ruble

18.04.2021 00:12

Rusya'nın Türkiye'ye getirdiği uçuş yasağı iki ülkeyi de vurdu. Rusya'nın kararının ardından Türkiye'yi ziyaret edecek turist sayısında yaklaşık 500 binlik düşüş yaşanması beklenirken Rusya'daki kaybın ise 5 milyar ruble olduğu açıklandı.

Rusya Turizmciler Birliği Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin, Türkiye'ye yönelik uçuş kısıtlamasından kaynaklanan kayıpların en az 5 milyar ruble olduğunu ve bu kayıpların 1 Haziran'dan sonra uçuşların tam teşekküllü başlaması ile telafi edilmesini umduğunu açıkladı.

"HÜKÜMETİN TEKRAR BİR PROGRAM BAŞLATACAĞINI UMUYORUZ"

Barzıkin, "Görevimiz sadece kaybı belirlemek değil, aynı zamanda öncelikle turistler ve tabii ki tur operatörleri için söz konusu kayıpları en aza indirecek mekanizmalar oluşturmak. Hükümetin tekrar bir sübvansiyon programı başlatacağını umuyoruz" dedi.

"RUSYA'NIN KARARI TÜRKİYE'YE 500 BİN TURİSTE MAL OLABİLİR"

Rusya, 15 Nisan-1 Haziran tarihleri arasında Türkiye'ye uçuşların kısıtlandığını duyurmuştu. Karar sonrası açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya'nın getirdiği seyahat kısıtlamasının Türkiye'yi ziyaret edecek turist sayısında yaklaşık 500 binlik düşüş yaşanmasına neden olabileceğini söyledi.

Rusya'nın Türkiye kararı kendi ülkesini de vurdu: Kayıp 5 milyar ruble
Rusya'nın Türkiye kararı kendi ülkesini de vurdu: Kayıp 5 milyar ruble

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Rusya'nın Türkiye kararı kendi ülkesini de vurdu: Kayıp 5 milyar ruble - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Vodafone Park'ta localar doldu, kısıtlamalara rağmen içeri girmeye çalışan taraftarlar da oldu Vodafone Park'ta localar doldu, kısıtlamalara rağmen içeri girmeye çalışan taraftarlar da oldu Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 14 bin 497 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 14 bin 497 yeni vaka tespit edildi Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Netanyahu'nun oğlundan peş peşe Türkiye karşıtı hamleler! Erdoğan'ın paylaşımını da hedef aldı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı Kaldırımdaki duvarın gölgesinde otururken ecel yakaladı 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu
Advertisement