Son Dakika Haberleri: Rusya Savunma Bakanı Ankara'da (3)

Rusya Savunma Bakanı Ankara'da (3)

10 gün önce

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTIMilli Savunma Bakanlığı, Bakan Akar ile Rus mevkidaşı Şoygu arasında gerçekleşen görüşmeyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Rusya Savunma Bakanı Ankara'da (3), System.String[]
BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Akar ile Rus mevkidaşı Şoygu arasında gerçekleşen görüşmeyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Akar ve Şoygu'nun, Astana ve Soçi Mutabakatları çerçevesinde Suriye'deki son durumu değerlendirdiği, 31 Ocak-2 Şubat 2019 tarihleri arasında Rusya'da yapılan heyetlerarası çalışmaları gözden geçirdiği belirtildi. Soçi'de 14 Şubat 2019'da yapılacak Liderler Zirvesine yönelik gerekli koordinelerin yapıldığı, Astana Mutabakatı taahhütlerine bağlılık ve kararlılığın teyit edildiği vurgulandı. Görüşmenin içeriğine ilişkin şöyle denildi:

"Her türlü provokasyona rağmen barış ve istikrarın sağlanması için İdlib'de istihbarat ve silahlı kuvvetler unsurlarınca sürdürülen işbirliğinin önemi ve devamına vurgu yapılmış, özellikle İdlib'deki Silahtan Arındırılmış Bölge içerisinde emniyetin sağlanmasına yönelik olarak alınabilecek önlemler konusunda görüş alışverişinde bulunulmuş, Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki durum ile ilgili olarak, Türkiye'nin PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinden kaynaklanan güvenlik kaygılarının giderilmesi konusunda karşılıklı anlayış birliği içinde olunduğu görülmüş, Suriye'nin siyasi birliğine ve toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde terörün her türlüsü ile mücadelede işbirliğinin önemi tekraren vurgulanmıştır."Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı "İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu

Merve Boluğur, Havuz İçerisindeki Doğal Haliyle Hayran Bıraktı