Son Dakika Haberleri: Rusya Savunma Bakanı Ankara'da (3)

Rusya Savunma Bakanı Ankara'da (3)

5 gün önce

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTIMilli Savunma Bakanlığı, Bakan Akar ile Rus mevkidaşı Şoygu arasında gerçekleşen görüşmeyle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Rusya Savunma Bakanı Ankara'da (3), System.String[]
BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan Akar ile Rus mevkidaşı Şoygu arasında gerçekleşen görüşmeyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Akar ve Şoygu'nun, Astana ve Soçi mutabakatları çerçevesinde Suriye'deki son durumu değerlendirdiği, 31 Ocak- 2 Şubat 2019 tarihleri arasında Rusya'da yapılan heyetler arası çalışmaları gözden geçirdiği belirtildi. Soçi'de 14 Şubat 2019'da gerçekleştirilecek liderler zirvesine yönelik gerekli koordinasyon çalışmalarının yapıldığı, Astana Mutabakatı taahhütlerine bağlılık ve kararlılığın teyit edildiği vurgulandı. Görüşmenin içeriğine ilişkin şöyle denildi:

"Her türlü provokasyona rağmen barış ve istikrarın sağlanması için İdlib'de istihbarat ve silahlı kuvvetler unsurlarınca sürdürülen iş birliğinin önemi ve devamına vurgu yapılmış, özellikle İdlib'deki Silahtan Arındırılmış Bölge içerisinde emniyetin sağlanmasına yönelik olarak alınabilecek önlemler konusunda görüş alışverişinde bulunulmuş, Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki durum ile ilgili olarak, Türkiye'nin PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinden kaynaklanan güvenlik kaygılarının giderilmesi konusunda karşılıklı anlayış birliği içinde olunduğu görülmüş, Suriye'nin siyasi birliğine ve toprak bütünlüğüne saygı çerçevesinde terörün her türlüsü ile mücadelede iş birliğinin önemi tekraren vurgulanmıştır."
Trump: Suriye ile İlgili 24 Saat İçerisinde Bir Açıklama Yapacağım ABD Başkanı Trump, Türkiye Büyükelçiliği İçin Adayını Açıkladı

Erdoğan'dan S-400 Açıklaması: Geri Adım Atmayacağız, Temmuz'da Teslim Edilecek Eski Fotoğraflar İş Sahibi Yaptı! 45 Yıl Önce Babası ve Dedesinin Yaptığı İşi Yapmaya Başladı