Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa'ya Uçuşların Güvenilirliğini Değerlendiriyor - Son Dakika

Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa'ya Uçuşların Güvenilirliğini Değerlendiriyor

17.11.2015 18:21
Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa'ya Uçuşların Güvenilirliğini Değerlendiriyor

Dha DIŞ HABER - Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa'ya uçuşların güvenilirliğini değerlendiriyor Siyamend KAÇMAZ/MOSKOVA-DHA Rusya Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), Rus havayolu şirketlerinden Türkiye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa ülkelerinde bulunan havalimanlarındaki uçuş güvenliği hakkında bilgi vermelerini talep etti.

Dha DIŞ HABER - Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa'ya uçuşların güvenilirliğini değerlendiriyor

Siyamend KAÇMAZ/MOSKOVA-DHA

Rusya Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya), Rus havayolu şirketlerinden Türkiye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa ülkelerinde bulunan havalimanlarındaki uçuş güvenliği hakkında bilgi vermelerini talep etti.

Kommersant gazetesinde yer alan habere göre, 13 Kasım'da 3 Rus havayolu şirketinden Türkiye, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin havalimanlarındaki güvenlik seviyesini analiz etmeleri talep edildi.

Haberde, "Rosaviatsiya, Rusya'dan uçuşların düzenlendiği havalimanlarında güvenliğin nasıl sağlandığını merak ediyor. Güvenlik servisleri gerekli bilgiyi topluyor" denildi. İki havayolu şirketi daha Fransa'da meydana gelen terör olayları yüzünden Avrupa'da bulunan havalimanlarının da kontrol edilmesi talebi aldı.

İsveç Başbakanı Andersson: NATO üyeliği konusunda Türkiye ile sorunları çözmeye hazırız İsveç Başbakanı Andersson: NATO üyeliği konusunda Türkiye ile sorunları çözmeye hazırız Türkiye'de yabancılara konut satışında Ruslar başı çekti Türkiye'de yabancılara konut satışında Ruslar başı çekti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Avrupa'ya Uçuşların Güvenilirliğini Değerlendiriyor - Son Dakika


Advertisement