Son Dakika Haberleri: Dünyanın gözü Türkiye sınırında! Rusya-Türkiye ikinci ortak devriyesi tamamlandı

Dünyanın gözü Türkiye sınırında! Rusya-Türkiye ikinci ortak devriyesi tamamlandı

2 ay önce

Dünya basının yakında takip ettiği, Soçi Mutabakatı kapsamında Rusya ile ortak devriyenin ikincisi bugün yapıldı. Rus ve Türk askerlerinin devriye için son hazırlıklarını bitirerek, devriyeye başladı. 2 saatlik sürede intikal eden zırhlı araçlar devriyeyi bitirdi.

Türk ve Rus birlikleri, Resulayn ile Kamışlı arasındaki bölgede ilk ortak kara devriyesini geçen cuma günü yapmıştı. Suriye'de güvenli bölge uygulamaları kapsamında Türk ve Rus askerlerinin ikinci ortak devriyesi başladı. 2 saatlik sürede intikal eden zırhlı araçlar devriyeyi bitirdi.

10 KM DERİNLİĞE KADAR İNİLDİ

Şanlıurfa'nın Mertismail köyünden Suriye tarafına geçilerek askerler, ilk devriyede olduğu gibi askerler, 10 kilometre derinliğe inildi. Devriyeye iki taraftan beşer zırhlı araç katıldı.

İLK DEVRİYE CUMA YAPILDI

Türk ve Rus birlikleri, Resulayn ile Kamışlı arasındaki bölgede ilk ortak kara devriyesini geçen cuma günü yapmıştı.

Ortak devriye, Resulayn'ın 40 kilometre doğusu ile Kamışlı'nın 30 kilometre batısı arasındaki bölgede yürütüldü. 8 zırhlı aracın katıldığı 4 saat süren devriyede 10 kilometre derinliğe inilmiş ve 87 kilometre katedilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, devriyeye ilişkin açıklamasında "Bu süreçte herhangi bir YPG/PYD paçavrasına rastlanmadı" dedi. Kalın'ın açıklamasına göre, 3 noktada tünel çalışması tespit edildi.

Dünyanın gözü Türkiye sınırında! Rusya-Türkiye ikinci ortak devriyesi tamamlandı
Haber Yayın Tarihi: 05.11.2019 12:39 Türkiye'ye dönüş hazırlığı yapan Cem Uzan'dan yeni iddia: En gizli FETÖ'cü Ahmet Necdet Sezer'dir
Belediye başkanı, vatandaşın market borcunu kapattı Erdoğan, Abdullah Gül'le arasında geçen 'Şehir Üniversitesi' diyaloğunu anlattı