Rusya ve Çin "Ay Uzay İstasyonu" Kuruyor - Son Dakika

Rusya ve Çin "Ay Uzay İstasyonu" Kuruyor

28.03.2021 13:01
Rusya ve Çin

Rusya ve Çin ortak Ay Uzay İstasyonu planlarını açıkladı.

Rusya ve Çin ortak Ay Uzay İstasyonu planlarını açıkladı.

Roscosmos ve CNSA Ay'da veya Ay yörüngesinde bir araştırma tesisi kurmayı planlıyor.

Rusya uzaya gelince son yüzyılın süper gücü, uzaya ilk uyduyu (Sputnik 1), ilk kadın ve erkeği (Yuri Alekseyevich Gagarin ve Valentina Tereshkova) göndermenin yanı sıra son yirmi yıldır Uluslararası Uzay İstasyonunun işleyişinde de büyük bir payı var.

Bu yıl Rusya 1976'dan bu yana Ay'a ilk uzay aracını indirme planı yapıyor.

Luna25, 1 Ekim'de Dünya'dan ayrılacak.

ÇİN: "HERKESLE ÇALIŞIRIZ"

Çin, uzay araştırmalarında oldukça önemli rol oynayan bir başka güç, özellikle son yıllarda. Geçen yıl Mars'ın yeni misafiri Tianwen-1 uzay araştırma aracını göreve başarıyla gönderdiler ve hala Mars yörüngesinde dönüyor, yakında bu haberi de yazmak için heyecanlıyız.

Gelelim Rusya ve Çin ortaklığına, 25 yıllık yakın işbirliğinden sonra bu haberin NASA için ne ifade edeceği merak konusu. Rusya, NASA'nın 2024'e kadar Ay'a ilk kadın astronotu gönderme hedefiyle uğraşan Artemis projesine katılmama kararı da gündeme yansıdı.

CNSA bu yeni uzay istasyonuna ilgi duyan her ülkeye kapılarının açık olduğunu da ekledi.

Rusya ve Çin Ay Uzay İstasyonu Kuruyor

Son Dakika Teknoloji Rusya ve Çin 'Ay Uzay İstasyonu' Kuruyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Sedat Peker'in Yeldana Kaharman'la ilgili iddialarına bir yalanlama da savcılıktan geldi Sedat Peker'in Yeldana Kaharman'la ilgili iddialarına bir yalanlama da savcılıktan geldi
Advertisement