Rusya ve Çin'e ait savaş uçakları Asya-Pasifik'te devriye uçuşu yaptı - Son Dakika

Rusya ve Çin'e ait savaş uçakları Asya-Pasifik'te devriye uçuşu yaptı

24.05.2022 15:00

Rusya ve Çin'e ait savaş uçakları Asya-Pasifik bölgesinde ortak devriye uçuşları gerçekleştirdi.

Rusya ve Çin'e ait savaş uçakları Asya-Pasifik bölgesinde ortak devriye uçuşları gerçekleştirdi.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Rusya Hava Kuvvetlerine ait Tu-95 ve Çin Hava Kuvvetlerine ait H-6K bombardıman uçaklarının, Japon Denizi ve Doğu Çin Denizi'nde devriye uçuşu yaptıkları belirtildi.

Japonya ve Güney Kore'ye ait savaş uçaklarının, devriye uçuşu yapılan bazı bölgelerde Rus ve Çin uçaklarına eşlik ettiği bilgisine yer verilen açıklamada, devriye uçuşlarının, hava sahası ihlali yapılmadan, uluslararası hukuka uygun şekilde gerçekleştirildiğine işaret edildi.

Açıklamada, devriye uçuşlarının herhangi bir üçüncü ülkeye yönelik olmadığı belirtildi.

YORUMLAR
500
Çin, NATO'nun etkinliğini Asya-Pasifik bölgesine genişletmesinden endişeli Çin, NATO'nun etkinliğini Asya-Pasifik bölgesine genişletmesinden endişeli Asya borsaları karışık seyretti Asya borsaları karışık seyretti Çin'den G7 Ülkelerine, Kendisine Yönelik Tüm Saldırı ve Karalamaları Durdurma Çağrısı Çin'den G7 Ülkelerine, Kendisine Yönelik Tüm Saldırı ve Karalamaları Durdurma Çağrısı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Rusya ve Çin'e ait savaş uçakları Asya-Pasifik'te devriye uçuşu yaptı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement