Son Dakika Haberleri: Rüyalar Tasarımla Canlanıyor

Rüyalar Tasarımla Canlanıyor

6 yıl önce

İzmir'de genç bir tasarımcı, genç kızların hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıktı ve kendi markasını oluşturdu.

Rüyalar Tasarımla Canlanıyor, System.String[]
Her genç kız bir gün hayalindeki gelinliği giymek ister. Ancak bazen vücudu bazen de ten rengi hayalini gerçekleştirmesine izin vermez. İzmir'de genç bir tasarımcı, genç kızların hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıktı ve kendi markasını oluşturdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Mezunu Yeliz Cengiz, Alsancak'ta kendi adıyla oluşturduğu markasıyla gelinlerin rüyalarına ortak oluyor. "İnsan hissettiği gibi giyinmeli" diyen Cengiz, gelin adayıyla oluşturduğu güven bağının ardından tasarımları yaptığını, sonra da gelin adayı ve ailesiyle Kemeraltı'ndaki alışverişe katıldığını kaydediyor.

Provalarda Amerikan bezi kullandığını, bu süreçte tasarımın tam olarak oturduğunu söyleyen Cengiz, detayların kendisi için önem taşıdığını, işlemeleri kendisinin yaptığını bildirdi. Gelinlerin özel günlerinde de onları yalnız bırakmadığını ve düğün günlerinde giyinmelerine yardım ettiğini anlatan Cengiz, müşterisinin yaşadığı mutluluğun kendisi için büyük önem taşıdığını vurguladı.

-Gelin adayları bana en az 6 ay önce gelsin…

Amacının İzmir'deki tanınırlılığını artırarak daha güçlü bir marka haline gelmek olduğunu ifade eden Cengiz, "Gelin adaylarıyla yaşadığım zaman dilimi onları tanımamı ve onların rüyalarını ortaya çıkarmamı sağlıyor. Bu nedenle gelin adaylarının evliliğe karar verdikleri tarihten en az 6 ay önce gelinlikleri için bana ulaşmalarını istiyorum. 1 yıl önceden çalışırsak daha da güzel oluyor. Birlikte gelin adayımız ve ailesiyle Kemeraltı'nın sokaklarında kaybolarak kumaş ve malzeme alışverişine yöneliyoruz. Böylece hem ben gelin adayımızı tanıyorum hem de onların bu özel anlarına tanıklık ediyorum ve hayallerine kavuşmalarını sağlıyorum" dedi.

-Tüm aileye Yeliz Cengiz imzası

Sadece gelin adayına değil ailenin diğer bireyleri için de tasarım yaptığına ve düğüne hazırladığına işaret eden Cengiz, bazen gelin, kayınvalide, kardeş, görümce ve eltilerin toplu halde Yeliz Cengiz markasıyla düğünde yer aldıklarına dikkat çekti. Cengiz, özel şapkalar da tasarladığını ifade etti.

-Yeliz Cengiz vitrinlerinin cazibesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi'ndeki eğitiminin kendisine yeni adımlar için parlak kapılar açtığını belirten Cengiz, yaptığı tasarımların dikkat çekmesinden mutlu olduğunu belirtti. Yeliz Cengiz şöyle konuştu:
"Eğitimim sırasında vitrin tasarımının ne kadar önemli olduğu ve nasıl yapacağım öğretildi. Vitrinimi görerek bana ulaşıyorlar. İEÜ'deki farklı ve nitelikli eğitimimin sonucunu alıyorum. Vitrinimde gördüğü tasarımlarımı beğenerek gelen Kuveytli müşterim oldu. Ayrıca, Denizli, Muğla, Akhisar gibi pek çok kent ve ilçeden tasarımlarımı beğenen gelin adayları oluyor. Tasarımlarımın dikkat çekmesi yaratıcılığımı daha da arttırıyor."Akıntıya Kapılıp Kaybolan İşçinin Cansız Bedeni Su Borusunun İçinde Bulundu Rus Kadın, Yayılarak Oturan Erkeklerin Bacak Aralarına Çamaşır Suyu Döktü

Eski Galatasaraylı Gökhan Çıra, Fenerbahçe Forması Giyip "6" İşareti Yaptı