Son Dakika Haberleri: Rüzgar Sörfüne Çağla Kubat Damgası

Rüzgar Sörfüne Çağla Kubat Damgası

12 ay önce

Kubat, Türkiye Yelken Federasyonu Rüzgar Sörfü/Slalom Türkiye Şampiyonası'nda kariyerinde 10'uncu kez şampiyon olurken, Çeşme Alaçatı'da kurduğu Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü'nde yetiştirdiği genç sporcular da şampiyonluklara ambargo koydu.

Rüzgar Sörfüne Çağla Kubat Damgası, System.String[]

Kubat, Türkiye Yelken Federasyonu Rüzgar Sörfü/Slalom Türkiye Şampiyonası'nda kariyerinde 10'uncu kez şampiyon olurken, Çeşme Alaçatı'da kurduğu Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü'nde yetiştirdiği genç sporcular da şampiyonluklara ambargo koydu. Şampiyonada 6 kategorinin birincisi Çağla Kubat ve sporcuları oldu.


İstanbul Büyükçekmece'deki organizasyonda Çağla Kubat, kadınlarda 10'uncu kez şampiyonluğa ulaştı. U20 erkeklerde Kubat'ın kulübünden Ali Maga, U17 erkeklerde Sarp Önkahraman, U17 kızlar ve U15 junior kızlarda Elif Ercan, U15 junior erkeklerde Berke Özay şampiyonluğu kimseye bırakmadı.


Ali Maga, büyük erkeklerde ikinci sırayı elde etti. U15 junior kızlarda ilk 3, U17 kızlarda ise ilk 4, Çağla Kubat'ın sporcularından oluştu. U17 erkeklerde ilk 4'ün 3'ü, U15'te de ilk 3'ün 2'si yine Çağla Kubat Windsurf Yelken Kulübü'nden çıktı.


BÜYÜK GURUR YAŞADI


Rüzgar Sörfü/Slalom Türkiye Şampiyonası'nda madalya ve kupalara ambargo koyan Çağla Kubat, kendi başarısından çok sporcularının elde ettiği derecelere sevindiğini söyledi.


Başarılı sporcu, "Ben 10'inci kez Türkiye şampiyonu oldum ve kulüp sporcularım 6 kategoride şampiyonluk aldılar. Kendi sonucumdan çok 11-18 yaş grubu sporcularımın başarısı ile gururlandım. Sporcularımızı ülkemizi dünya denizlerinde temsil etmek için hazırlamaya devam edeceğiz. Spor ile çocuklarımızın hayatına kalite katmak ve Türkiye'yi yıllardır süren temsilimde başka bir boyutu yaşamaktan çok mutluyum" dedi.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yayın Tarihi: 15.10.2018 04:24 

YORUMLAR


Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı
Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi Son Dakika: Bilecik'te raydan çıkan klavuz tren paramparça oldu: İki makinist can verdi