Son Dakika Haberleri: S-400'lerin teslimatına ilişkin hükümetten ilk açıklama

S-400'lerin teslimatına ilişkin hükümetten ilk açıklama

7 gün önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, S-400 sistemi teslimatına ilişkin sürecin seyrinde devam ettiğini belirterek, "Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek." dedi.

Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanması amacıyla Rusya'dan tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin malzemelerinin Türkiye'ye teslimatı başladı. Teslimata ilişkin hükümetten ilk açıklama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu, S-400 teslimatına ilişkin sürecin sağlıklı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

"HERHANGİ BİR SIKINTI YOK"

Çavuşoğlu, İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ile heyetlerarası ve ikili görüşmelerinin ardından Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu'nda ortak basın toplantısı düzenledi. S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikaline ilişkin bir soruya Çavuşoğlu, şu yanıtı verdi:

"S-400 anlaşması bitmiş bir anlaşma ve süreç seyrinde devam ediyor. Biz bu işleri koordine ediyoruz. Uçak izni olsun, gelecek personel izni olsun, bu konularla ilgili süreçler de devam ediyor. Zaten Milli Savunma Bakanlığımız da gerekli açıklamayı yaptı. Herhangi bir sıkıntı yok. Süreç bundan sonra da sağlıklı bir şekilde devam edecek."

S-400'lerin teslimatına ilişkin hükümetten ilk açıklama
S-400'ler Türkiye'ye böyle getirildi! İşte ilk görüntüler

S-400'lerin malzemeleri Ankara'ya gelmeye başladı

S-400 nedir, özellikleri nelerdir? S-400 menzili ne kadar?

Dünya basını S-400'ün Türkiye'ye gelişini böyle duyurdu

Haber Yayın Tarihi: 12.07.2019 12:06 Yunanistan, Türkiye'yi S-400 konusunda ABD'ye şikayet edip her konuda yardım istedi Erhan Çelik'ten yeni açıklama: Hakkımda yakalama kararı yok Trabzonspor, Gaston Matias Campi transferini KAP'a bildirdi MSB'den "Kıbrıs Barış Harekatı" paylaşımı