Son Dakika Haberleri: S-500'ler uzaydaki hedefleri de vurabilecek

S-500'ler uzaydaki hedefleri de vurabilecek

23 gün önce

Rusya'nın yeni nesil hava savunma sistemi S-500 'Prometheus'ların dış uzaydaki hedefleri de etkisiz hale getirebileceği bildirildi.

Sistemin üretici firması VKO Almaz-Antey'in Birinci Genel Direktör Vekili Sergei Druzin, RIA Novosti gazetesine yaptığı açıklamada S-500'lerin (uzaydan gelecekler dahil) her tür balistik füzeyi vurabileceğini kaydetti. Druzin, sistemin aero-dinamik kontrolün imkansız olduğu atmosfer dışında da çalıştığını vurguladı.

ÇOK DAHA AZ ENERJİ İLE ÇALIŞIYOR

S-500, başka aktarıcı cihazlara ihtiyaç duymayan aktif fazlı radar dizilerine sahip. Büyük mesafelerde sinyal taraması ve analizi yapabilen sistemde tek bir anten birden fazla ışın yayabiliyor ve ışıma kontrolü anten çevrilmeden sağlanabiliyor. Fazlı anten rakiplerine oranla çok daha az enerji ile çalışıyor ki bu füzeleri karşılayabilmek için çok önemli.

HEDEFLERİ KENDİ RADARI İLE TAKİP EDEBİLİYOR

S-500, 600 km ötedeki hedefleri önleme kabiliyetine sahip. S-400'lerin bir üst modeli olan ve Türkiye'nin Rusya ile ortak üretiminde yer almak istediği sistem uçaklar, uydular, cruise füzeleri ya da balistik füzeler vb'den oluşan hedefleri kendi radarı ile takip edebiliyor.

- Rusya

S-500'ler uzaydaki hedefleri de vurabilecek
Haber Yayın Tarihi: 26.06.2019 11:05 Kaynak: DHAKarısına boşanma davası açan kocaya koruma kararı! Ölü orkinosu evine götürdü! Sahil güvenlik takip edip kapısına dayandı Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın cezaevindeki son halinin fotoğrafını yayınladı