Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti - Son Dakika

Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti

04.06.2018 16:01
Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti, System.String[]

Saadet Partisi Karaman milletvekili adayları Orhan Soydan ve Ali Çiftçi seçim çalışmalarını köylerde sürdürdü.

Saadet Partisi Karaman milletvekili adayları Orhan Soydan ve Ali Çiftçi seçim çalışmalarını köylerde sürdürdü.

Soydan ve Çiftçi, merkeze bağlı Kisecik, Süleymanhacı, Ortaoba, Madenşehir, ve Kılbasan köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Soydan, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, köylerin boşaldığını ileri sürerek, şunları söyledi:

"Çiftçimiz kazanamaz oldu. Ürettiği ürünün satış fiyatı bisiklet hızında artarken, maliyetleri son model otomobil hızında artıyor. Bundan dolayı çiftçi kazanamıyor. Kazanamayan insanın kendisi ya da evladı köyü terk ediyor. Köylerimizde ölmüşümüze Fatiha okuyacak kimse kalmamış, şu hale üzülmemek elde değil."

Ali Çiftçi de iktidarın bütçeden çiftçiye sadece 15 milyar lira destek ayırdığını savunarak, "Bu destek olması gerekenin yarısı bile değil, Tarım Kanunu'na göre en az 35 milyar liranın tarıma destek olarak ayrılması gerekiyor. Saadet Partisi olarak tarımı stratejik sektör haline getirilerek Türkiye'yi yeniden kendi kendine yeten ülkelerden biri haline getireceğiz." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Bursa Valiliği, "Restoran bakan yardımcısı için açıldı" iddiasını yalanladı Çin'den şok görüntüler! SARS virüsü nedeniyle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi kaçmaya çalıştı Selin Ciğerci'nin arabasında açıklama yapan Melisa Emirbayer: Seren Serengil tarafından oyuna getirildim Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler Dünya Sağlık Örgütü: 2021'in başında Avrupa'da üçüncü dalgayı bekliyoruz Paşinyan, Karabağ yenilgisi üzerine istifasını isteyen Rusya'ya sert çıktı: Kolaysa gelin Türklerle siz savaşın