Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti - Son Dakika

Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti

04.06.2018 16:01
Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti, System.String[]

Saadet Partisi Karaman milletvekili adayları Orhan Soydan ve Ali Çiftçi seçim çalışmalarını köylerde sürdürdü.

Saadet Partisi Karaman milletvekili adayları Orhan Soydan ve Ali Çiftçi seçim çalışmalarını köylerde sürdürdü.

Soydan ve Çiftçi, merkeze bağlı Kisecik, Süleymanhacı, Ortaoba, Madenşehir, ve Kılbasan köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.

Soydan, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, köylerin boşaldığını ileri sürerek, şunları söyledi:

"Çiftçimiz kazanamaz oldu. Ürettiği ürünün satış fiyatı bisiklet hızında artarken, maliyetleri son model otomobil hızında artıyor. Bundan dolayı çiftçi kazanamıyor. Kazanamayan insanın kendisi ya da evladı köyü terk ediyor. Köylerimizde ölmüşümüze Fatiha okuyacak kimse kalmamış, şu hale üzülmemek elde değil."

Ali Çiftçi de iktidarın bütçeden çiftçiye sadece 15 milyar lira destek ayırdığını savunarak, "Bu destek olması gerekenin yarısı bile değil, Tarım Kanunu'na göre en az 35 milyar liranın tarıma destek olarak ayrılması gerekiyor. Saadet Partisi olarak tarımı stratejik sektör haline getirilerek Türkiye'yi yeniden kendi kendine yeten ülkelerden biri haline getireceğiz." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Saadet Partisi Adayları Köyleri Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Son dakika! Anadolu Otoyolu'nda zincirleme trafik kazası! 16 araç birbirine girdi, 8 yaralı var Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz