Saadet Partisi Bolu'da Seçime Hazır - Son Dakika

Saadet Partisi Bolu'da Seçime Hazır

26.01.2014 20:26
Saadet Partisi Bolu'da Seçime Hazır, System.String[]

Saadet Partisi (SP) Bolu Il Başkanlığı, 30 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adaylarını tanıttı.

Saadet Partisi (SP) Bolu Il Başkanlığı, 30 Mart yerel seçimlerine girecek belediye başkan adaylarını tanıttı.

Il Başkanı Ibrahim Karagöz, tören açılışında yaptığı konuşmada, “Merhum liderimizin söylediği gibi bizim davamızda kimse kendisi için yaşamaz. Herkes kardeşi için yaşar. Menfaati öldürmenin en kolay yolu budur. Namaz dinin direğidir. Cihat ise zirvesidir. Biz siyaseti Allah rızası için yapıyoruz. Biz mantar zihniyetli değiliz. Biz çınar ağacıyız. Bizim davamız Islam’dır. Gayemiz Allah’ın rızasını kazanmaktır. Arzumuz tüm insanlığın saadetidir. Yolumuz ikna metodudur. Insanlığın kurtuluşu ancak Islam ile mümkündür. Islam ise Allah yapısıdır. Dolayısıyla mükemmeldir. Eksiklik ve fazlalık kabul etmez. Bugün burada sıradan adayları açıklamıyoruz. Zulmü alkışlamayan, zalimi asla sevmeyen bir anlayışın başkan adaylarını açıklıyoruz. Daima hakkı üstün tutan, batıl ile ABD ile Avrupa ile hiçbir zaman işbirliği yapmayan bir görüşün başkan adaylarını açıklıyoruz. Bizim farkımız haktan yana oluşumuzdur. Zalimle beraber olmayışımızdır.” diye konuştu.

“SOSYAL BELEDIYECILIĞI TÜRKIYE’DE ILK DEFA BIZ GERÇEKLEŞTIRDIK”

Toplantıya katılan SP Genel Idare Kurulu Üyesi Ahmet Kul ise aday tanıtımı için Bolu’ya özel olarak geldiğini belirtti. Adayların ülkeye, partiye ve Bolu’ya hayırlı olmasını dileyen Kul, şöyle konuştu: “Bütün ülkemizde seçim bölgelerinin tamamında seçime girecek olan Saadet Partisi Bolu’da da çalışmalarını yüzde 90 nispetinde tamamladı. Bugün burada açıklayacağımız adaylarla alamayacağımız hiçbir seçim bölgesi yok. Dolayısıyla Saadet Partisi önümüzdeki yerel seçimlerde zaferi en güzel şekilde yakalayacak olan partidir. Adaylarımız da milli görüşün destansı hizmetlerini bölgelerinde en güzel şekilde gerçekleştireceklerdir. Bilindiği gibi 1980 sonrası seçimler 1983 yılında yapıldı. Genel seçimlerden Anavatan Partisi birinci parti çıktı. Ardından 1984 yılında yerel seçimler yapıldı, o yerel seçimlerde Anavatan Partisi Türkiye genelindeki belediyelerin tamamına yakınını aldı. 1989 yılına kadar yerel yönetimlerde Anavatan Partisi vardı, ancak hafızlarda kalan neydi bu günle mukayese yaptığımızda? Bugün hangi şartları yaşıyorsak o gün de onları yaşamıştık. O gün de israf vardı, yolsuzluklar vardı, rüşvetler, adam kayırmalar vardı. Sonrasında halk iktidara CHP’yi getirdi. CHP iktidarı da çok uzun sürmedi. 1994 yılına kadar iktidarda kalan CHP’den akıllarda kalan 3Ç idi. Çöp, çukur, çamur. 1994 öncesi seçimde ISKI skandalı çıkmıştı. Halk sonrasında milli görüşçü, Refah görüşlü belediyeleri iktidara getirdi. Türkiye’de halkının yüzde 80’inine hitap eden milli görüşçü belediyeler halkı çöpten, çukurdan, çamurdan kurtardı. Çöp toplamasını bu günkü belediyelere de dahil olmak üzere milli görüşçü belediyeler öğretti. 1994’ten bu güne kadar, başka partiler olsa da bu günkü iktidarda bulunan insanların bir kısmı yerel yönetimlerde milli görüşün mirası üzerinden bu günlere kadar geldi. Ancak yine kamuoyunda konuşulan israf, yolsuzluk, rüşvet ve kart işçileri dediğimiz işe gitmeden maaş alanlar çoğaldı. Dolayısıyla 20 yıl öncesine döndük. Bugün artık millet aslını seçecek. Özünü seçecek. Kendisini seçecek. Yani milli görüşçü belediyeleri seçecek. Biz bugün Türkiye’de iddialıyız. Yeniden milli görüş şahlanacak. O destansı hizmetleri yeniden yapacak konumdayız. Biz belediye hizmetlerini kolaylaştırdık, zorlaştırmadık. Hiçbir zaman belediye koltuğunu, ihaleleri rant ve çıkar amacı olarak kullanmadık. Milli görüşçü belediyelerin hiç birine rüşvet ve yolsuzluktan dolayı herhangi bir soruşturma açılmadı. Bu günkü belediyelere baktığımızda 1700 belediye hakkında soruşturma izni istendi. Soruşturmalar devam ediyor, bunlardan 600 tanesi AK Partili belediye.”

SP’nin Bolu Belediye başkan adayının partinin eski il başkanı Veysel Çetinkaya olduğu hatırlatıldı. Ilçe ve belde belediye başkan adayları ise şöyle sıralandı: Göynük-Osman Özkaya, Kıbrısçık-Mehmet Ilgü, Mengen Gökçesu-Hamza Özçelik, Karacasu- Sefer Aydın, Seben-Uğur Çamlıbel, Yeniçağa- Ahmet Kızıltan, Gerede-Hamdi Konuk.

Saadet Partisi Bolu'da Seçime Hazır

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Saadet Partisi Bolu'da Seçime Hazır - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız "tetanos-difteri" kullanıma hazır Yapılandırma işlemi başladı! Borcu ve cezası olanların 31 Aralık'a kadar başvuru yapması gerekiyor Ankara'da korona paniği! Mahalle arasında bulunan atık tahlil tüpleri vatandaşı tedirgin etti Cristiano Ronaldo, Messi'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki rekoruna ortak oldu Paylaşımlarından dolayı MasterChef Türkiye'den diskalifiye edilen Uğur Yılmaz Deniz, Instagram hesabını yorumlara kapattı Yıllardır komada olan Kenan Işık'tan müjdeli haber geldi Koleksiyoncuların peşine düştüğü hatalı basım 200 TL'yi satışa çıkardı Yüksek duvarlar, demir teller, köpekler! Lüks siteyi kumar merkezine çevirmişler