Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması - Son Dakika

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması

02.01.2012 14:05
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması, System.String[]

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Irak sınırındaki olayla ilgili olarak "Özür dilemek bir yiğidi geri getirebilir mi-" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Irak sınırındaki olayla ilgili olarak "Özür dilemek bir yiğidi geri getirebilir mi-" dedi.

Kamalak, partisinin Hatay il teşkilatının Beyza İş Merkezi'nde düzenlenen 4. olağan kongresinde yaptığı konuşmada, bir davanın haklılığının geçici kalabalıkların çoğunluğuyla değil ilahi iradeye uygunluğuyla ölçülebileceğini söyledi.

İşsizliğin giderek arttığını, işçi, memur ve emeklinin kötü durumda olduğunu ve feryat ettiğini ileri süren Kamalak, tek kurtuluşun "milli görüşte" olduğunu kaydetti.

Komşularla izlenen sıfır sorun politikasını eleştiren Kamalak, etrafta komşu kalmadığını, Suriye üzerinden yapılan hesapların Türkiye'yi savaşa sokmak olduğunu, bununla Türkiye ve İran'ın karşı karşıya getirilmek istendiğini iddia etti.

Irak sınırındaki olaya değinen Kamalak, "Üç gün önce Hakkari'de 35 gencimizi bu ülkenin silahları, bombalarıyla imha etmediler mi- Ne yapıyorlarmış, kaçakçılık. Ne yapmalıydı bunlar- Hangi fabrikayı kurdun, hangi yatırımı yaptın, olanlar da özelleştirildi. İnsanların geçim kaynaklarını elinden alırsan ne yapacak bu millet. Özür dilemek bir yiğidi geri getirebilir mi-" diye konuştu.

Kamalak, ülkenin iktisadi, mali konularının yanı sıra dış politikasının kötü durumda olduğunu ileri sürdü.

Daha sonra, divan başkanlığını Mustafa Geçer'in yaptığı kongrede, İl Başkanı Necmettin Çalışkan'ın hazırladığı tek listeyle seçime gidildi.

- HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Tayland'da balıklar 25 milyon lira değerinde balina kusmuğu buldu Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor