Saatlerinizi Ayarlayın - Son Dakika

Saatlerinizi Ayarlayın

11.03.2013 08:14
Saatlerinizi Ayarlayın

Romancılığımızın son dönemlerdeki iki önemli ismi Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nü konuşmak için buluşuyor.

Zeytinburnu Belediyesi'nin Nisan ayından itibaren "Geçmiş Zamanın İzinde Roman" üst başlığıyla düzenleyeceği etkinliklerinin ilki 12 Mart'ta Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi'nde; Güray Süngü'nün moderatörlüğünde, "Kendi İçine Düşenler Ansiklopedisi" romanıyla dikkatleri üzerine çeken Selman Bayer'in katılımıyla gerçekleştirilecek.

Her ay Türk edebiyatında kendisine ait bir alan açmış, romancılığımızın köşe taşlarından sayılacak bir eserin konuşulacağı roman sohbetlerinin ilkinin konusu, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın ölümsüz eseri Saatleri Ayarlama Enstitüsü.

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü bize ne anlatır? Neden ölümsüz bir eserdir? Saatleri ayarlamanın enstitüsü mü olurmuş? Bir roman neyi hicvederse neye hizmet etmiş olur? Büyük bir roman neyi amaç edinir? Tanpınar kendisinden sonraki kuşakları nasıl etkilemiştir? Belki Güray Süngü bu tarz sorular soracak? Belki Selman Bayer bu tarz sorulara cevaplar verecek… Ya da vermeyecek. Emin değiliz. Tek bildiğimiz 12 Mart saat 19.00'da saatlerinizi, Saatleri Ayarlama Enstitüsü'ne göre ayarlamanız gerektiği.

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Saatlerinizi Ayarlayın - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement