Saatte 20 Yıldız Kaymasına Şahit Olacaksınız - Son Dakika

Saatte 20 Yıldız Kaymasına Şahit Olacaksınız

05.05.2021 10:41
Saatte 20 Yıldız Kaymasına Şahit Olacaksınız, System.String[]

Eta Aquarids meteor yağmuru vakti geldi.

Eta Aquarids meteor yağmuru vakti geldi…

Ne zaman:  6 Mayıs.

İlk görülme tarihi: 1870.

Takımyıldızı: Kova.

Görülmesi beklenen tarih aralığı: 19 Nisan – 28 Mayıs.

Kaynak: Halley Kuyrukluyıldızı.

Gözlerinizi göklerden ayırmayın, saatte 20 yıldız kaymasına şahit olabilirsiniz.

ŞEHİR IŞIKLARINDAN UZAĞI TERCİH EDİN

Bu yılki şölene şahit olmak için ne teleskop ne de dürbüne ihtiyaç duyacaksınız. Bahçenizde keyifle uzanma şansınız yoksa başınızı camdan dışarı uzatmanız da yeterli.

Bu ışıl ışıl yıldız şovunun oluşumu Dünya'nın, Halley kuyrukluyıldızının 1986'da iç Güneş Sistemi'nden geçmesinin ardından bıraktığı atık bulutu içinden geçiyor olmasına bağlı.

6 Mayıs Perşembe desek de siz Perşembe öncesi ve sonrası izlemeye devam edin, meraklıların kesin heyecan verici görüntüler yakalayabileceğini tahmin ediyoruz.

Daha önce verdiğimiz tüyoları hatırlatalım. Şehir ışıklarından uzak yerleri tercih edin ve gözlerinizi en az 30 dakika karanlığa alıştırın ve... voila!

Saatte 20 Yıldız Kaymasına Şahit Olacaksınız

Son Dakika Teknoloji Saatte 20 Yıldız Kaymasına Şahit Olacaksınız - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Kripto Tosuncuk'la ilgili çember daraldı: Operasyonda geri sayım başladı Kripto Tosuncuk'la ilgili çember daraldı: Operasyonda geri sayım başladı Yaslandığı çit kırılınca 5 metreden dereye düşen çocuk, yaşam mücadelesi veriyor Yaslandığı çit kırılınca 5 metreden dereye düşen çocuk, yaşam mücadelesi veriyor Filistin Kızılayı Gazze Başkanı Dr. Murad: İsrail saldırıları devam ederse en fazla bir hafta daha dayanabiliriz Filistin Kızılayı Gazze Başkanı Dr. Murad: İsrail saldırıları devam ederse en fazla bir hafta daha dayanabiliriz Drift yapan magandalar direksiyonu onlarca kişinin üzerine kırdı, vatandaşlar ezilmekten kıl payı kurtuldu Drift yapan magandalar direksiyonu onlarca kişinin üzerine kırdı, vatandaşlar ezilmekten kıl payı kurtuldu Davutoğlu'ndan kendisine Davutoğlu'ndan kendisine "hain" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Konuşmak için aracıya ihtiyacımız yok Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor Normalleşmenin detayları belli oldu: Akşam sokak kısıtlaması devam edecek, esnaf tedbirli açılıyor Normalleşmenin detayları belli oldu: Akşam sokak kısıtlaması devam edecek, esnaf tedbirli açılıyor
Advertisement