Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı - Son Dakika

Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı

01.01.2012 11:44
Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı, System.String[]

Hz.Mevlana'nın annesi ile yakınlarının kabirlerinin bulunduğu Karaman Aktekke Camii'nde her Pazar günü sabah namazından sonra cemaate ballı süt ve simit ikramı yapılıyor.

Hz. Mevlana'nın annesi ile yakınlarının kabirlerinin bulunduğu Karaman Aktekke Camii'nde her Pazar günü sabah namazından sonra cemaate ballı süt ve simit ikramı yapılıyor.

Sabah namazının ardından okunan Kur'an-ı Kerim'i ve yapılan kısa sohbeti dinleyen cemaat, topluca yapılan dua sonrası cami bahçesinde ayak üstü ikram edilen sıcak simit ile ballı sütle hem kahvaltısını yapıyor hem de farklı bir pazar sabahı yaşıyor. Aktekke Camii Müezzini Erdal Yavuz, cuma sabahları da çorba ikramının olduğu camilerinde uzun süredir pazar sabahları namaz sonrası Kur'an-ı Kerim okunduğunu, kısa bir sohbetin ardından dua ederek bir program yaptıklarını söyledi. Birkaç haftadır da ballı süt ve simit ikramı ile farlı bir etkinliği hayata geçirdiklerini dile getiren Yavuz, "Bu programlarla ve ikramlarla cemaatimiz arasında birlik ve beraberlik, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü bağının kuvvetlendiğini gördük. Çocuklarını da yanlarında getirenler var. Camiyi, namazı sevdirme açısından güzel olan bir fırsatı farklı ikramlarla destekliyoruz. İnsanların namaz sonrası birkaç dakika soluklanıp sohbet fırsatı bulması da her şeyden önemli bir olay." dedi.

Aktekke Camii'nin manevi havasının farklı olduğunu söyleyen M. Ali Esen, vakit namazlarını eda için sık sık geldiği camiye Karaman'ın sahip çıkmasını ve burada yapılan değişik programlarla değerlendirmesini arzu ettiğini ifade etti. Esen, ikram edilen ballı süt ile simitin tadının ancak yapılan sohbetlerle yerini bulduğunu belirterek, yaz kış uygulamanın devam etmesinin önemli olduğunu söyledi.

Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı
Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim