Son Dakika Haberleri: Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı

Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı

7 yıl önce

Hz.Mevlana'nın annesi ile yakınlarının kabirlerinin bulunduğu Karaman Aktekke Camii'nde her Pazar günü sabah namazından sonra cemaate ballı süt ve simit ikramı yapılıyor.

Sabah Namazında Cemaate Ballı Süt ve Simit İkramı, System.String[]
Hz. Mevlana'nın annesi ile yakınlarının kabirlerinin bulunduğu Karaman Aktekke Camii'nde her Pazar günü sabah namazından sonra cemaate ballı süt ve simit ikramı yapılıyor.

Sabah namazının ardından okunan Kur'an-ı Kerim'i ve yapılan kısa sohbeti dinleyen cemaat, topluca yapılan dua sonrası cami bahçesinde ayak üstü ikram edilen sıcak simit ile ballı sütle hem kahvaltısını yapıyor hem de farklı bir pazar sabahı yaşıyor. Aktekke Camii Müezzini Erdal Yavuz, cuma sabahları da çorba ikramının olduğu camilerinde uzun süredir pazar sabahları namaz sonrası Kur'an-ı Kerim okunduğunu, kısa bir sohbetin ardından dua ederek bir program yaptıklarını söyledi. Birkaç haftadır da ballı süt ve simit ikramı ile farlı bir etkinliği hayata geçirdiklerini dile getiren Yavuz, "Bu programlarla ve ikramlarla cemaatimiz arasında birlik ve beraberlik, sevgi, kardeşlik ve hoşgörü bağının kuvvetlendiğini gördük. Çocuklarını da yanlarında getirenler var. Camiyi, namazı sevdirme açısından güzel olan bir fırsatı farklı ikramlarla destekliyoruz. İnsanların namaz sonrası birkaç dakika soluklanıp sohbet fırsatı bulması da her şeyden önemli bir olay." dedi.

Aktekke Camii'nin manevi havasının farklı olduğunu söyleyen M. Ali Esen, vakit namazlarını eda için sık sık geldiği camiye Karaman'ın sahip çıkmasını ve burada yapılan değişik programlarla değerlendirmesini arzu ettiğini ifade etti. Esen, ikram edilen ballı süt ile simitin tadının ancak yapılan sohbetlerle yerini bulduğunu belirterek, yaz kış uygulamanın devam etmesinin önemli olduğunu söyledi.Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Terör Örgütü PKK, Afrin'de Pazar Yerine Bombalı Araçla Saldırdı

Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı