Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması"Nın Finalistleri Açıklandı - Son Dakika

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması"Nın Finalistleri Açıklandı

25.12.2018 15:13
Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması

Bu yıl "Ayrımcılık" temasını ele alan "Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması"nda finale kalan 10 film açıklandı.

Bu yıl "Ayrımcılık" temasını ele alan "Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması"nda finale kalan 10 film açıklandı.

Toplumsal sorunları sanat aracılığıyla işlemeyi amaçlayan yarışmaya, 200'e yakın kısa film başvurdu.

Ön jüri değerlendirmesinin ardından Ercan Akan'ın "Afaf-Günahsız", Abdullah Şahin'in "Artı Bir", Ezgi Temel'in "Bebek Evi", Furkan Han Mert'in "Biilaç", Salih Ortaçay'ın "Çark", Ahmet Kızıl'ın "Çentik", Ahmet Volkan Ekşi'nin "Fener", Yahya Ozan Çalışkan'ın "Gülizar", Elif Parlak'ın "Mesai" ve Fikret G. Fırat'ın "Sen Kadın'sın" filmleri finalist olarak açıklandı.

Genç sinemacıları usta isimlerle bir araya getirmeyi hedefleyen vakıf, yarışma kapsamında ayrıca "Kısa Film Platformu Buluşmaları" düzenleyecek. Yarışmaya başvuran herkese açık olan etkinlik, 15 Ocak 2019'da Sabancı Center'da gerçekleştirilecek.

Birincinin 15 bin, ikincinin 10 bin, üçüncünün ise 5 bin liralık para ödülüyle ödüllendirileceği yarışmayı kazananlar, 16 Ocak'ta düzenlenecek ödül töreninde belli olacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'Nın Finalistleri Açıklandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hafta içi uygulanacak ilk sokağa çıkma kısıtlaması başladı! İşte ihtiyacınız olan tüm bilgiler Ünlü oyuncu Serkan Çayoğlu, yeni dizi projesiyle ekrana dönüyor Türkiye 50 milyon Çin, 25 milyon Alman aşısı alacak Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu