Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi - Son Dakika

Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi

17.11.2020 16:06
Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi, System.String[]

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 2020 Yılı Geniş Katılımlı Acil Durum Tatbikatı düzenlendi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 2020 Yılı Geniş Katılımlı Acil Durum Tatbikatı düzenlendi. Tatbikatta senaryo gereği çıkan yangını ekipler kısa sürede müdahale ederek kontrol altına aldı.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda, Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A. Ş.(HEAŞ) tarafından yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği pist başında bulunan yangın çukurunda ateş yakıldı. Kuleden yangın ihbarı alan HEAŞ Kurtarma ve Yangınla Mücadele (KYM) birimi olay yerine kısa sürede ulaşarak yangını kontrol altına aldı. KYM birimine takviye olarak İstanbul İtfaiyesinden de ekipler hazır bekledi. Yangının 4 dakika içerisinde kontrol altına alınmasının ardından 112 Acil Sağlık, HEAŞ Acil Sağlık hizmetleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve Afet Koordinasyon Merkezi (AFAD) ekipleri yaralılara müdahale etti.

Yangın tatbikatını Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amiri Necip Çakmak, HEAŞ Genel Müdürü Hüseyin Sağlam, Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürü Nilgün Selvi, İSG Operasyon Direktörü Göksü Güney ile birlikte çok sayıda yönetici ve havalimanı personeli takip etti.Tatbikatın ardından Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amiri Necip Çakmak HEAŞ KYM biriminde bulunan araç ve malzemeleri inceledi. Çakmak'a HEAŞ Genel Müdürü Hüseyin Sağlam'da eşlik etti. Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amiri Necip Çakmak, "Benim çalıştığım süre içerisinde bunun canlısını yaşadık. 2 kazamız oldu. 2'sinde de bugün olanların benzerini yaşadık. Bu tatbikatların çok faydası var. İnşallah bir kaza daha başımıza gelmez ama olduğunda da aynısını uyguluyoruz" dedi.


Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi
Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi
Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi
Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi
Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi
Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sabiha Gökçen'de acil durum tatbikatı düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Göksel Gümüşdağ "İrfan Can'a teklif yaptılar" dedi, Marsilya yalanladı Öldürüp çuvalla ormana attığı sevgilisini Müge Anlı'nın programında böyle aramış: Hep el üzerinde tuttum 40 saniye süren hortum, araba ve kameriyeyi de peşine takıp ortalığı savaş alanına çevirdi AK Partili Ünal: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oyu yüzde 52'nin altına, AK Partinin oyu ise yüzde 40'ın altına düşmedi Anne ve babasını siyanürlü şerbet içirip öldüren gence 2 kez müebbet ve 10 yıl 10 ay hapis Pamela Anderson, beşinci evliliğini inşaat ustası sevgilisi ile yaptı Sivaslı işadamı memleketine Türkiye'nin en büyük meyve bahçesini kuruyor Dört kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 652, yoksulluk sınırı 8 bin 638 lira oldu