Sabiha Gökçen Havalimanına Ödül - Son Dakika

Sabiha Gökçen Havalimanına Ödül

02.01.2012 16:20
Sabiha Gökçen Havalimanına Ödül, System.String[]

Sabih Gökçen Havalimanı yeni terminal binası, Google ve Bloomberg televizyonu işbirliğiyle düzenlenen "Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri" kapsamında kendi alanında "Dünyanın En iyi Uluslararası Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi Ödülü"ne layık görüldü.

Sabih Gökçen Havalimanı yeni terminal binası, Google ve Bloomberg televizyonu işbirliğiyle düzenlenen "Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri" kapsamında kendi alanında "Dünyanın En iyi Uluslararası Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi Ödülü"ne layık görüldü.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yapılan açıklamaya göre, gayrimenkul sektöründe mükemmelliği teşvik etmek ve uluslararası bir standart oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikle, emlak geliştiricileri, mimarlar, iç tasarımcılar, finans ve yayın kuruluşlarının temsil edildiği 80 kişilik seçici kurul tarafından dünyanın en iyileri belirlendi.

Suudi Arabistan, Avrupa, Afrika, Amerika ve Asya Pasifik olmak üzere farklı bölgeleri kapsayan ödül programında ilk etapta her bölgeden her kategoriden en yüksek puanı alan adaylar tespit edildi. Yıl sonu itibarıyla da, uluslararası düzeyde ödül için, adaylar yeniden bir değerlendirmeye tabi tutuldu ve buna göre dünyanın en iyileri seçildi.

Bu kapsamda, proje mimarlığını Tekeli-Sisa'nın yaptığı İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası da, "Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri"nde kendi alanında "Dünyanın En iyi Uluslararası Kamu Hizmeti Geliştirme Projesi Ödülü"ne hak kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Üst Yöneticisi Gökhan Buğday'ın, Sabiha Gökçen Havalimanının daha önce "2011 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri"nde, "Avrupa'nın En İyisi" seçilerek ödüle layık görüldüğünü anımsatarak, "Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'nde 'Dünyanın En İyisi' olabilmek bizi ayrıca mutlu etti. Havalimanının uluslararası alanda kazandığı bu ödülün, Türk mimarisinin ve inşaatının ulaştığı yüksek seviyeyi göstermesi açısından büyük önem arz ediyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın uluslararası arenada en iyi seçilmesi büyük bir başarı, bu başarıda emeği geçen herkesi en içten dileklerimle kutluyorum" düşünceleri dile getirildi.

- İSTANBUL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sabiha Gökçen Havalimanına Ödül - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar