Sabit Dumlupınar'ın Cesedi Kemer Açıklarında Bulundu (2) - Son Dakika

Sabit Dumlupınar'ın Cesedi Kemer Açıklarında Bulundu (2)

09.01.2012 13:33
Sabit Dumlupınar'ın Cesedi Kemer Açıklarında Bulundu (2)

Antalya'nın Konyaaltı İlçesi sahilinde denize girdikten sonra kaybolan Dumlupınar çiftinden inşaat mühendisi 46 yaşındaki Sabit Dumlupınar'ın cesedi, 40 kilometre uzaklıkta Kemer İlçesi Karaburun Koyu açıklarında bulundu.45 yaşındaki Deniz Dumlupınar'ı arama çalışmaları halen sürdürülüyor.

Antalya'nın Konyaaltı İlçesi sahilinde denize girdikten sonra kaybolan Dumlupınar çiftinden inşaat mühendisi 46 yaşındaki Sabit Dumlupınar'ın cesedi, 40 kilometre uzaklıkta Kemer İlçesi Karaburun Koyu açıklarında bulundu. 45 yaşındaki Deniz Dumlupınar'ı arama çalışmaları halen sürdürülüyor.

Antalya'nın Konyaaltı Sahili'nde geçen cuma gecesi, dansöze para takma meselesi yüzünden tartıştıktan sonra denize girdikten sonra çiftten Sabit Dumlupınar'ın cesedi, denize girdiği yerden 40 kilometre uzaklıktaki Kemer İlçesi Karaburun Koyu açıklarında bugün saat 10.20 sıralarında bulundu. Bir tatil köyünün güvenlik görevlilerinin ihbarı üzerine denize açılan Sahil Güvenlik ekipleri, üzerinde çorabı, ayakkabısı ve parmağında yüzüğü bulunan Sabit Dumlupınar'ın cesedini karaya çıkarttı. Jandarma ekipleri cesedi Kemer Devlet Hastanesi morguna getirdi. Burada Kemer Cumhuriyet Savcısı Muhammet Yasin Başbay'ın yaptığı otopsisinin ardından Dumlupınar'ın cesedi Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Eşinden önce denize atladığı ileri sürülen Deniz Dumlupınar'ı arama çalışmaları ise hem Sabit Dumlupınar'ın cesedinin bulunduğu Kemer açıklarında, hem de denize girdiği Konyaaltı Sahili'nde sürdürülüyor. Deniz Dumlupınar'ın bulunması için Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bir ekip Konyaaltı Sahili'nde deniz yüzeyinde araştırma yaparken bir ekip de karadan bölgeyi taradı. İki sahil güvenlik dalgıcı da su altında arama çalışması yaptı. Çalışmalardan henüz sonuç alınamadı.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Görgü tanıklarından garson Osman Karagün, olay gecesi çalıştığı kafeteryadan sahile indiğini, bu sırada iki kadın ve iki erkeğin sahilde olduğunu gördüğünü söyledi. Gruptaki kadın ve erkek arasında yüksek sesle tartışma olduğunu duyduğunu belirten Karagün, daha sonra kadının denize doğru koşmaya başladığını ifade etti. Kadını yakalamaya çalıştığını ancak bu sırada gelen yüksek bir dalganın kadını açığa sürüklediğini ifade eden Karagün, "Benim arkamdan da eşi koşarak geldi. Durdurmaya fırsat kalmadan o da denize atladı. İkisi birlikte kayboldu" dedi.

DANSÖZE PARA TARTIŞMASI

İstanbul'da oturan ve Antalya'da yazlıkları bulunan Deniz Dumlupınar ve eşi Sabit Dumlupınar, yılbaşı gecesi Afyonkarahisar'daki otelde tanıştıkları F.A.P. ve eşi H.P.'yi Antalya'ya davet etmiş, geçen cuma gecesi Konyaaltı İlçesi Akdeniz Bulvarı üzerinde bulunan bir restoranda akşam yemeğinde biraraya gelmişti. Restoranda Sabit Dumlupınar'ın dans eden oryantale 100 TL takması ikili arasında tartışmaya neden olmuş, alkol alan iki çift Konyaaltı Sahili kenarında bulunan 7 nolu plaj kafeteryasında eğlenceye devam etmişti. Bir süre sonra denize giren Deniz Dumlupınar ile hemen arkasından atlayan Sabit Dumlupınar dalgalar arasında kayboldu. Her ikisinin de ikinci evliliği olan Dumlupınar çiftinin tüp bebek yöntemiyle sahip olduğu ve kendi isimlerini verdikleri 13 aylık ikizleri Sabit Çınar ve Sude Deniz ise akrabaları Berkan Demiralp'in yanında bulunuyor. - Antalya/ Kemer

Kaynak: DHA
AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Keyik, milletvekili aday adayı oldu AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Keyik, milletvekili aday adayı oldu Antalya'daki Dünya Masa Tenisi Gençlik Yarışması'nın üçüncü günü tamamlandı Antalya'daki Dünya Masa Tenisi Gençlik Yarışması'nın üçüncü günü tamamlandı Antalya 2023'te turizmde yeni rekorlar bekliyor Antalya 2023'te turizmde yeni rekorlar bekliyor

Son Dakika Güncel Sabit Dumlupınar'ın Cesedi Kemer Açıklarında Bulundu (2) - Son Dakika


Advertisement