Sadakataşı Derneği, Muş'ta ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıttı - Son Dakika

Sadakataşı Derneği, Muş'ta ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıttı

Sadakataşı Derneği, yapılan bağışlarla kesilen kurbanların etlerini Muş'ta ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

Sadakataşı Derneği, yapılan bağışlarla kesilen kurbanların etlerini Muş'ta ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

Sadakataşı Derneği gönüllülerinden Recep Çelik, AA muhabirine, bu bayramda yoksul, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdıklarını söyledi.

Derneğin başta Türkiye olmak üzere 32 ülkede kurban kesimi gerçekleştirdiğini ve bu kapsamda 125 bin ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıracaklarını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Derneğimizin 'İyilikte Hisseniz Olsun' çağrısıyla başlattığı kurban organizasyonu kapsamında Muş'ta kurban kesimlerine devam ediyoruz. Avusturya Wefa Derneği'nin verdiği bin 700 hisselik desteğin 250'sini burada kestik. Bu organizasyon kapsamında Muş'ta 500 aileye kurban eti dağıttık. Bunlar önceden tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileler. 'Kurbanın sırrı paylaşmaktır' sloganıyla çıktığımız bu yolda amacımız ihtiyaç sahibi ailelere bir nebze olsun bayram sevincini yaşatmak ve iyiliği yaymak. Doğu'daki 8 ilimizde kurban dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Buradaki kardeşlerimizle, hem kardeşliği geliştirmek hem de kurban sevinciyle gönüllerine dokunmak ve paylaşmak için böyle bir yola düştük."

Sadakataşı Derneği, Muş'ta ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıttı

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İstanbul Valiliği: Otobüs kazasında 5 kişi hayatını kaybetti, 3'ü çocuk, 7'si yetişkin 10 vatandaşımızın durumu ağır Son Dakika: İstanbul Eyüpsultan'da üst geçit çöktü, yol ulaşıma kapandı Son Dakika: İstanbul'da Kuzey Marmara Otoyolu'nda otobüs yoldan çıktı: 5 ölü, 25 yaralı Yeni Zelanda'da 100 gündür toplum içinde Kovid-19 vakası kaydedilmedi "Dur" ihtarına uymayan sürücüyü kovalayan polis memuru şehit oldu İstanbul'da pozitif vaka yoğunluğunun yüksek olduğu ilçelerde kısıtlama olabilir "Dayı" filminin setinde ikinci kez taciz olayı yaşandı Trabzonspor, Anders Tronsden ile 4 yıllık sözleşme imzaladı "Kişiye özel" ilan için Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'a soruşturma açıldı Oyuncu Afra Saraçoğlu, K-Pop dansıyla izleyenleri kendinden geçirdi Rocky'nin yıldızı Dolph Lundgren 38 yaş küçük nişanlısıyla tatilde Trabzonspor, Anders Trondsen ve Plaza Castillo'yu KAP'a bildirdi Belediyenin ortağı olduğu şirketin malzemelerini çalışanlar çaldı Karabük'te bir köyde 7 koronavirüs vakası görüldü, 578 kişi karantinaya alındı Milli futbolcu Enes Ünal, eşiyle Bodrum'da tatilin tadını çıkarıyor