Sadık Özgür Anı Evi Divriği'de ziyarete açıldı - Son Dakika

Sadık Özgür Anı Evi Divriği'de ziyarete açıldı

03.10.2019 15:53
Sadık Özgür Anı Evi Divriği'de ziyarete açıldı, System.String[]

Kale Kilit'in kurucusu merhum iş adamı Sadık Özgür'ün anısına Sivas'ın Divriği ilçesinde "Sadık Özgür Anı Evi" açıldı.

Kale Kilit'in kurucusu merhum iş adamı Sadık Özgür'ün anısına Sivas'ın Divriği ilçesinde "Sadık Özgür Anı Evi" açıldı.

Kale Kilit'ten yapılan açıklamaya göre, törende konuşan Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür, Sadık Özgür'ün hayatı boyunca memleketini unutmadığını ve Divriği'ye yapılan yatırımlarının 30 milyon lirayı aştığını belirtti.

Öztürk, "Ancak en anlamlı yatırımı kendisini kaybettikten sonra yapmak bizlere nasip oldu." diyen Özgür, "Sadık Özgür Anı Evi'ni ziyaret eden Divriğili gençlerin, kendisinin başarılarla dolu hayat yolculuğundan ilham ve cesaret almasını amaçlıyor, memleketimizden nice Sadık Özgür'ler çıkmasını umut ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Sadık Özgür Anı Evi açılışına, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök ve Kale Endüstri Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Özgür katıldı.

Mayıs ayında vefat eden Sadık Özgür'ün yaşamından kesitler sunan, özel eşyalarının, çalışma odasının, aldığı ödüller ve koleksiyonunda yer alan antika kilitler ile kapı tokmaklarının sergilendiği anı evinde özel etkinlikler için bir cep sineması da bulunuyor.

Küratorlüğünü Ali Rıza İşipek'in yaptığı anı evinde ayrıca Sadık Özgür'ün balmumu heykeli ile Azerbaycanlı ressam Refik Aziz tarafından yapılan birçok yağlı boya tablosu da sergileniyor.

Sadık Özgür Anı Evi Divriği'de ziyarete açıldı
Sadık Özgür Anı Evi Divriği'de ziyarete açıldı
Sadık Özgür Anı Evi Divriği'de ziyarete açıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sadık Özgür Anı Evi Divriği'de ziyarete açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Atama bekleyen on binlerce paramedik seslerini duyurmak istiyor Bu halinden eser kalmadı! Survivor'ın asi kızı Sabriye değişimiyle şaşırttı Son Dakika! Erdoğan'dan "Restoran ve kafeler yeniden açılacak mı?" sorusuna yanıt: Esneme olabilir, Kabine'de gündeme alacağız Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 10 milyon dozluk ikinci parti aşılar bu hafta sonuna kadar gelebilir Temizlik çalışanının fişini çektiği dondurucuda bulunan 1900 doz korona aşısı kullanılamaz hale geldi Günlerdir Müge Anlı'da aranan katil kendisi çıktı, cinayeti canlı yayında itiraf etti Bu kare "Her şeyin fazlası zarar" sözünün hayattaki karşılığı! Alkolü fazla kaçıranların düştüğü haller güldürdü