Son Dakika Haberleri: Şafaktepe Sivil Toplum Merkezi'nin Yapımı Devam Ediyor

Şafaktepe Sivil Toplum Merkezi'nin Yapımı Devam Ediyor

8 yıl önce

Ankara Mamak'ta Şafaktepe Parkı içinde yapılan Sivil Toplum Merkezi ve Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nun inşaatı devam ediyor.

Şafaktepe Sivil Toplum Merkezi'nin Yapımı Devam Ediyor, System.String[]

Ankara Mamak'ta Şafaktepe Parkı içinde yapılan Sivil Toplum Merkezi ve Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu'nun inşaatı devam ediyor. Yüzde 45 oranında kaba inşaatı tamamlanan merkez, STK'lar ve hemşehri derneklerine kendi geleneklerini yaşatma fırsatı, yüksek öğrenimini sürdüren öğrencilere de yurt imkanı sağlayacak.


Bütün çalışmaların amacının insana hizmet olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçenin hızla değiştiğine vurgu yaparak, kentsel dönüşümün yanında sosyal dönüşüme de büyük önem verdiklerini belirtti. Mamak'ta değişim ve dönüşümü sadece şehrin fiziki yapısında düşünmediklerine vurgu yapan Akgül, "Sosyal dönüşüme de çok büyük önem veriyoruz. Mamak'ın son yıllarda hızla değiştiğine hepimiz şahit oluyoruz. Vatandaşlarımız yıllarca hayalini kurduğu projelere kavuşuyor. İş merkezlerimiz, kapalı pazar alanlarımız, aile merkezlerimiz, bilgi evlerimiz, yüzme havuzumuz, kongre merkezimiz, parklarımız, yeşil alanlarımız ve cazibe merkezlerimizi birer birer hayata geçiriyoruz. Bölgemizdeki insanımızın ihtiyaçlarına yönelik olarak da eğitim, kültür ve sağlık alanındaki projelerimizi de başarıyla yürütüyoruz. Şafaktepe Parkı içinde yapımına başladığımız sivil toplum merkezimizin inşaat çalışmaları devam ediyor. Merkezimiz tamamlandığında STK'lar ve hemşehri dernekleri kendi geleneklerini yaşatma adına faaliyetlerini burada sürdürecek. Ayrıca merkezimiz başkentte yüksek öğrenim sürdüren öğrencilerimize de yurt imkanı sağlayacak." dedi.


1760 metrekare arazi üzerine kurulan Şafaktepe Sivil Toplum Merkezi 4 bin 560 metrekare kapalı alandan oluşuyor. Merkezin iki katı hemşehri dernekleri ve STK'ların kullanımına sunulurken, diğer katlar erkek öğrenci yurdu olacak. 100 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunda, öğrenci yemekhanesi, kantin, yatakhaneler, ders çalışma odaları, rehberlik odaları, 15 kişilik misafirhane, toplantı odası, 200 kişilik konferans salonu ve misafir yemekhanesi bulunuyor. Merkezin ilk iki katında STK'lar ve hemşehri derneklerinin kendi geleneklerini yaşatma adına faaliyetlerini sürdürecekleri alanlar oluşturuluyor.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 12:26 Kaynak: CHASiirt'te 'ışık hadisesi' için binlerce kişi toplandı
Seçmenin yüzde 51.8'i İBB Başkanı İmamoğlu'ndan memnun değil MHP Lideri Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı