Safranbolu'da "Zeybek Ateşi" Gösterisi - Son Dakika

Safranbolu'da "Zeybek Ateşi" Gösterisi

5 yıl önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zeybek ateşinin yakılması- Halk oyunları gösterisi, - Oktay Acar'ın konuşması, - Zeybek ateşinden görüntü, - Namık Kemal Zeybek'e zeybek fesinin takılması Safranbolu'da "Zeybek Ateşi" gösterisi- 2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı etkinlikleri kapsamında "Zeybek Ateşi" gösterisi Safranbolu ilçesinde düzenlenen 2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı etkinlikleri kapsamında "Zeybek Ateşi" gösterisi yapıldı.

Safranbolu'da

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Zeybek ateşinin yakılması- Halk oyunları gösterisi, - Oktay Acar'ın konuşması, - Zeybek ateşinden görüntü, - Namık Kemal Zeybek'e zeybek fesinin takılması Safranbolu'da "Zeybek Ateşi" gösterisi- 2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı etkinlikleri kapsamında "Zeybek Ateşi" gösterisi Safranbolu ilçesinde düzenlenen 2. Maturidi Yesevi Otağı Kurultayı etkinlikleri kapsamında "Zeybek Ateşi" gösterisi yapıldı.Misak-ı Milli Meydan'ında düzenlenen etkinlikte konuşan Maturidi Yesevi Otağı İlmi ve Kelami Araştırmalar Derneği Genel Başkanı Oktay Acar, Türk tarihinin çok köklü bir tarih olduğunu söyledi.Güzel bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Acar, "Gerçekten özümüz olan Türk kültürünü gelecek nesillere kısa bir sunumuydu. Doğuşundan başlayarak 5 bin yıllık kökeni olan bir tarihi kısaca özetlemek istedik. Tiyatral bir sitemle zeybek oyunlarıyla halkımıza duyurmak istedik. Etkinliğe katılanlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.Safranbolu Belediyesi Halk Oyunları ekibinin "Zeybek Ateşi" gösterisini sunduğu program sonunda, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Namık Kemal Zeybek ve bazı katılımcılara zeybek fesi giydirildi.

Safranbolu'da Zeybek Ateşi Gösterisi

Haber Yayın Tarihi: 01.09.2015 03:07 Kaynak: AASon Dakika

Meral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktı
THY'nin 150 TL sabit bilet uygulaması sosyal medyada tepki çekti Sosyal medyada sahte hesap açan vicdansızlar, "Enkaz altındayım" diye tweet attılar

Son Dakika Haberleri