Son Dakika Haberleri: Zonguldak'ta Heyelan Yüksek Gerilim Hattını Kaydırdı, 5 Ev Boşaltıldı

Zonguldak'ta Heyelan Yüksek Gerilim Hattını Kaydırdı, 5 Ev Boşaltıldı

7 ay önce

Zonguldak'ta sağanak yağmur sonucu meydana gelen heyelanda yüksek gerilim hattı kaydı. Tedbir amacıyla çevrede bulunan 5 ev boşaltıldı.

 Zonguldak'ta etkili olan yağış nedeniyle Çınartepe Mahallesi'ndeki yüksek gerilim hattı direğinin bulunduğu alanda heyelan meydana geldi.

5 EV BOŞALTILDI, 31 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Direğin kayması sonucu çevrede bulunan 5 evin zarar görebilme ihtimali üzerine, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, bölgede inceleme yaptı. İncelemede, eğimli arazinin suya aşırı doymasından dolayı heyelan meydana geldiğini, can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden evlerin boşaltılması gerektiği bildirildi. Bunun üzerine söz konusu evlerde yaşayan 31 kişi tahliye edildi.


OKUL YURDUNA GÖTÜRÜLDÜLER

Evlerin yakınında bulunan sanayi sitesindeki iş yerlerinde bir süre bekleyen aileler, daha sonra Zonguldak Belediyesi'ne ait otobüsle konaklayacakları okulun yurduna götürüldü. Enerji firması yetkilileri de heyelanın olduğu alana gelerek, yüksek gerilim hattındaki elektriği kesti.


YORUMLAR


Bayern Münihli Robben, Maç Sonunda Beşiktaş'ı Aşağıladı BBC: Esad Rejimine Bağlı 500 Kişilik Askeri Birlik Afrin'e Girdi!

Son Dakika! Rusya, Esad'ın Katliamlarının Sürdüğü Doğu Guta'yla İlgili BMGK'yı Toplantıya Çağırdı