Sağanak Tarım Arazilerine Zarar Verdi - Son Dakika

Sağanak Tarım Arazilerine Zarar Verdi

29.06.2015 15:25

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meydana gelen sel- Tarım arazilerinin zarar görmesi- Köy muhtarı Adem Karaağaç'ın konuşması Çankırı'da sağanak Çankırı'nın Orta ilçesinde sağanak tarım arazilerine zarar verdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Meydana gelen sel- Tarım arazilerinin zarar görmesi- Köy muhtarı Adem Karaağaç'ın konuşması Çankırı'da sağanak Çankırı'nın Orta ilçesinde sağanak tarım arazilerine zarar verdi.İlçede birkaç gündür etkili olan yağış nedeniyle Kalfat köyünde yaklaşık 30 dekar patates ekili arazi ile otlaklar su altında kaldı. Köy muhtarı Adem Karaağaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, birkaç gündür sağanağın etkili olduğunu, yağışın tarım arazilerde ciddi zarara yol açtığını söyledi.Köy halkının geçimini tarım ve hayvancılıkla sağladığını belirten Karaağaç, "Yaklaşık 30 dekar patates tarlası su altında kaldı. Otlaklar da zarar gördü. Hayvanlarımızı nasıl otlatacağımızı bilmiyoruz. Ekonomik olarak zor günler bizi bekliyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

Meteoroloji'den 9 il için gök gürültülü sağanak uyarısı Meteoroloji'den 9 il için gök gürültülü sağanak uyarısı Çankırı Mevlevihanesi'nde 96 yıl sonra yeniden aşure dağıtıldı Çankırı Mevlevihanesi'nde 96 yıl sonra yeniden aşure dağıtıldı Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı'dan futbol lisesi müjdesi Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı'dan futbol lisesi müjdesi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sağanak Tarım Arazilerine Zarar Verdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement