Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi - Son Dakika

Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

22.08.2020 16:44

Ordu'nun 3 ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi.

Ordu'nun 3 ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi.

Kent genelinde gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla süren yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Sağanak dolayısıyla, Ünye ilçesinden geçen Curi, Tabakhane ve Cevizdere derelerinde su seviyesi yükseldi. İlçedeki bazı yollarda hasar oluşurken, fındık bahçeleri de yağıştan olumsuz etkilendi.

Suyun etkisiyle ağaç parçaları ve bir miktar fındık denize sürüklendi. Bazı vatandaşların, deniz kıyısında ağaç parçalarını toplamaya çalıştıkları görüldü.

Ünye Belediyesine bağlı ekipler, sorun yaşanan bölgelere müdahalede bulunuyor.

İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde de yağış etkili oldu

İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, AA muhabirine, ilçede aşırı yağış nedeniyle bazı bölgelerdeki yolların hasar gördüğünü söyledi.

Ulaşım sorunu meydana gelen yolların, ekiplerin çalışmasıyla kısa sürede açıldığını belirten Kaygı, şu an için bir mağduriyet bulunmadığını aktardı.

Kaygı, bazı fındık bahçelerinde zarar oluştuğunu, bir miktar fındığın da suya sürüklendiğini kaydetti.

Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz ise ilçenin özellikle çukur bölgelerindeki mahallelerinde yağışın olumsuzluklara yol açtığını söyledi.

İlçede 14 evi su bastığını, birkaç noktadaki istinat duvarının da yıkıldığını vurgulayan Semiz, "Çok şükür can kaybımız yok. Özellikle fındığın olgunlaşıp yere döküldüğü bölgelerde yağışla çiftçilerimiz mağduriyet yaşadılar." dedi.

Semiz, yaklaşık bir senedir çeşitli noktalarda betonlama çalışması yaptıklarını dile getirerek, ancak beton yapamadıkları yerlerde sıkıntı oluştuğunu aktardı.

Birkaç yerdeki menfezin zarar gördüğünü ifade eden Semiz, Taşkesiği ve Pelitliyatak ile Cemallı ve Namazlı mahalleleri arasında bulunan iki küçük beton köprüde de hasar oluştuğunu vurguladı.

Semiz, belediye ekiplerinin 30'un üzerinde iş makinesiyle çalışma yürüttüğünü sözlerine ekledi.

Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi
Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi
Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi
Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sağanak yaşamı olumsuz etkiledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kaçak kazı yapan şahıslar, tünele havalandırma sistemi bile kurmuş Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak! Atamalarda mülakat yapılmayacak Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu