Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor - Son Dakika

Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor

18.02.2012 15:40
Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor, System.String[]

Malkara'ya bağlı Sağlamtaş Belde Belediye Başkanı Ahmet Bedel, ilçe olmak için başvuru hazırlıklarında olduğunu belirtti.

Malkara'ya bağlı Sağlamtaş Belde Belediye Başkanı Ahmet Bedel, ilçe olmak için başvuru hazırlıklarında olduğunu belirtti.

Bedel, yaptığı açıklamada, ilçeye 35 kilometre uzaklıkta olduklarını ve kendilerine mahalle kadar yakın köylerin bulunduğunu belirterek, şunları aktardı:

"Çevremizde 15'e yakın köy var. Bu köylerle birlikte ilçe olmak istiyoruz. Belediye Meclisi'nde yapacağımız Mart ayı meclis toplantısında bunun kararını alacak ve İçişleri Bakanlığına başvuracağız. Belde halkı ve civar köylerimiz bizim ilçe olmamızı istiyor."

Beldede yaşayan vatandaşlar da ilçe olmayı istediklerini ve Tekirdağ Milletvekilleri ile hükümetten bu konuda destek beklediklerini ifade etti.

- TEKİRDAĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sağlamtaş Beldesi İlçe Olmak İstiyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aydınlı usta, 1 aylık çalışmayla Atatürk'ün de giydiği 1 asırlık çizmenin benzerini yaptı Trabzon hakkında küfürlü paylaşım yapan CHP'li başkan yardımcısına disiplin soruşturması Abonelik iptalleri bugünden itibaren e-Devlet'ten yapılabilecek İstanbul Boğazı'nda büyük panik! Balıkçıların ağına Osmanlı döneminden kalma mayın takıldı Masumlar Apartmanı'nın 7. bölümden 2. fragman yayınlandı! Safiye temizlik krizine giriyor Meteoroloji uyardı! 2 bölgede sağanak bekleniyor MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları içinde veda etti 20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybetti