Sağlığa Pedal Bastılar - Son Dakika

Sağlığa Pedal Bastılar

07.05.2015 08:42
Sağlığa Pedal Bastılar, System.String[]

"Sağlığa Pedal" için el ele etkinliğinde onlarca kişi "Sağlığa Pedal" İçin El Ele verdi.

Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulüpleri ile İzmir İl Sağlık, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Üniversitesi Hastanesi, Karşıyaka İlçe Sağlık, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikte bisikletliler Bostanlı Rekreasyon alanından Bostanlı balıkçı barınağına kadar bisiklet sürdüler.

Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir il Sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzetinoğlu, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, İl Trafik Şube Müdürlüğü Beyaz Kırlangıçlar Şubesinden Komiser Yavuz Karatay da bisikletleri ile etkinliğe katıldı.

"Sağlığa Pedal" İçin El Ele etkinliği için Bostanlı Rekreasyon alanında düzenlenen törene İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, İzmir il Sağlık Müdürü Dr.Ayhan İzzetinoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Melikşah Erten, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, İl Trafik Şube Müdürlüğü Beyaz Kırlangıçlar Şubesinden Yavuz Karatay, İzmir Üniversitesi Hastanesi yöneticilerinden Seyhan Kahraman, Sağlık Müdr Yard Dr. Erkan Ersoy, kurum yöneticileri, sağlık ve milli eğitim çalışanları, öğrenciler ve halk katıldı.
İzmir İl emniyet müdür yardımcısı Süleyman Kutay ile birlikte düzenlenen etkinlik programına Kutay'ın babasının vefatından dolayı katılmadığı da belirtildi.

Sağlıklı Yaşam Kulüpleri, Karşıyaka Bölgesindeki 71 okulda gönüllü olarak katılan 131 Kulüp Öğretmeni, 1885 Öğrenci bulunuyor. Proje ile okullardaki tüm öğrenci ve velilerine yönelik sağlıklı yaşam bilincine ve becerilerine sahip yeni nesiller yetişmesine ve sağlığı etkileyen hastalıkların önlenmesi amaçlanmış.

Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulüpleri bünyesinde ayrıca "Yeterli ve Dengeli Beslenme Alışkanlığı Kazanılması, Hareketli Yaşam ve Fiziksel Aktivite Alışkanlığı Kazandırılarak Obeziteyi Önleme çalışmaları yapılıyor.
İl sağlık Müdürü Dr. Ayhan İzzetinoğlu ile Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, etkinlikte yaptıkları konuşmalarda bisiklet kullanımının hareketli yaşama katkılarını anlatılar.

Sağlığa Pedal Bastılar

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sağlığa Pedal Bastılar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul'da çocuklar karın tadını çıkarırken sürücüler zor anlar yaşadı Trabzonspor, deplasmanda son dakika golüyle Antalyaspor'la 1-1 berabere kaldı Çukur'da 'Amca Cumali'ye kimin hayat vereceği belli oldu Son Dakika: Türkiye'de 16 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 7550 yeni vaka tespit edildi Bolu, eksi 21,8 dereceyle bu gece Türkiye'nin en soğuk ili oldu Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu