Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Teklif - Son Dakika

Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Teklif

13.11.2018 15:53
Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Teklif, System.String[]

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, sağlık alanında düzenlemeler içeren teklifin çalışma haklarına kastettiğini ileri sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, sağlık alanında düzenlemeler içeren teklifin çalışma haklarına kastettiğini ileri sürdü.

Şeker, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, sağlık alanında düzenlemeleri öngören teklifin bugün TBMM Genel Kurulunda görüşmelerine başlanacağını hatırlattı.

Ali Şeker, söz konusu yasa teklifinin "KHK mağdurlarına çalışma yasağı getiren" bir düzenleme olduğunu öne sürdü.

Teklifin, aynı zamanda tıp fakültesinden yeni mezun olan öğrencilere 600 gün çalışma yasağı getirdiğini ve bu insanları açlığa mahkum edeceğini iddia eden Şeker, "Çalışma hakkı devlet tarafından korunması gereken bir ortamda, bu getirilen düzenleme çalışma haklarına kastediyor, anayasal haklara maalesef tecavüz ediyor. Bu kapsamda teklifin 5. maddesinin geri çekilmesini talep ediyoruz." dedi.

Toplantıya, HDP Diyarbakır Milletvekili ve Meclis Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Semra Güzel ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı İbrahim Kara da katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Teklif - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor Senato, Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıcı adayı Amy Coney Barrett'i onayladı Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı